Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

THQ Nordic z prezentem dla fanów Gothic II z okazji 20. urodzin [aktualizacja]

Maria Wawrzyniak
2022/12/02 20:30

Z okazji dwudziestych urodzin gry firma THQ Nordic postanowiła umożliwić zagranie w Gothica II bez dodatku Noc Kruka.

AKTUALIZACJA: THQ Nordic przyznało się do opublikowania nieprecyzyjnego komunikatu. W praktyce bowiem oryginalny Gothic II jest grywalny na Steamie dzięki modyfikacji Classic Mod, którą stworzyli Kor Angar, GaroK oraz D36. Twórcy mieli podjąć współpracę z firmą, ponieważ ich projekt zasługuje na większą popularność i uczynienie go standardem.


Dwa dni temu – 28 listopada – gra Gothic II obchodziła swoje 20. urodziny. Z tej okazji przedstawiciele firmy THQ Nordic postanowili przygotować prezent dla społeczności w postaci możliwości zagrania w podstawową wersję produkcji bez dodatku Noc Kruka.

Wczytywanie ramki mediów.

Prezent na 20. urodziny gry Gothic 2

Zainteresowani muszą pobrać grę Gothic II: Złota Edycja na platformie Steam. Po uruchomieniu zobaczymy okno, w którym będziemy mogli wybrać, czy chcemy zagrać w podstawową wersję gry, czy też podstawkę zawierającą dodatek Noc Kruka (Night of the Raven).

GramTV przedstawia:

Społeczność słusznie donosi, że w praktyce firma wykorzystała modyfikację, która zwyczajnie cofa zmiany wprowadzane przez rozszerzenie. Niektórzy gracze donoszą jednak o niewielkich zmianach, między innymi w balansie gry czy o przedmiotach z innych modów.

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
02/12/2022 23:45

Prezentem to byłaby darmowa kopia tego klasyka, a nie jakiś fanowski mod.