Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Google Stadia może zostać zamknięte – i to nawet niedługo

Maria Wawrzyniak
2022/07/29 14:00

Według najnowszych doniesień usługa streamingowa Google Stadia może umrzeć jeszcze przed końcem tegorocznej jesieni.

Źle się dzieje w Google. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, usługa streamingowa Google Stadia może nie dożyć tegorocznej jesieni. Źródłem tych informacji jest użytkownik serwisu Twitter znany jako Killed by Google (podajemy za portalem Game Rant). Jego zdaniem platformie nie zostało już wiele czasu.

Czyżby to definitywny koniec usługi?
Czyżby to definitywny koniec usługi?
Google Stadia

Google Stadia ma umrzeć – i to już niedługo

Zdaniem użytkownika Google miało niedawno zorganizować specjalne spotkanie dla pracowników oraz partnerów, podczas którego firma przyznała, iż przygotowuje się do porzucenia usługi Stadia. Jeśli więc plotki okażą się prawdziwe, platforma może zostać zamknięta bardzo szybko – mowa tutaj o końcu lata bieżącego roku. Użytkownicy mają zostać powiadomieni od 30 do 60 dni wcześniej, co oznacza, że na potwierdzenie (no, ewentualnie zaprzeczenie) plotek nie powinniśmy zbyt długo czekać.
Wczytywanie ramki mediów.

Co ważniejsze, Google nie ma w planach odsprzedania Stadii innej firmie, a to mogłoby równać się z utratą dostępu do zakupionych gier przez użytkowników platformy. Zamiast tego planowany ma być zwrot abonamentu za ostatni miesiąc usługi. Jak podkreśla Killed by Google, tak szybkie zrezygnowanie z usługi ma jak najbardziej sens – korporacja ma bowiem finalizować obecne plany marketingowe na nadchodzący okres świąteczny; dzięki uśmierceniu Stadii byłby to jeden problem mniej. Zobaczymy, co z tego będzie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
SebekPL2
Gramowicz
29/07/2022 17:13

Na yt wczoraj bodajże był odcinek na pewnym kanale o przyszłości usług streamingowych gier ale sie złożyło xd