God of War Ragnarok zaoferuje udogodnienia dla graczy z niepełnosprawnościami

DK
2022/05/19 21:20

Sony mówi o ponad 60 funkcjach.

Choć niektórzy posiadacze PlayStation daliby się pokroić toporem za możliwość zagrania w kolejną grę o Kratosie, to muszą jeszcze poczekać na ten moment. Ragnarok nie ma konkretnej daty premiery – wiadomo jedynie, że tytuł ma zadebiutować w tym roku, o czym ostatnio zapewniali deweloperzy z Santa Monica. Tymczasem na blogu PlayStation pojawiła się dziś informacja o udogodnieniach dla niepełnosprawnych graczy.

God of War Ragnarok zaoferuje udogodnienia dla graczy z niepełnosprawnościami

W tytule pojawi się ponad 60 funkcji, które pozwolą fanom GoW dostosować rozgrywkę do ich potrzeb. Wśród opcji znajdzie się między innymi możliwość dodatkowego powiększenia tekstu i zastąpienia dźwięków otoczenia napisami. Oprócz tego gra zaoferuje opcję włączenia automatycznego sprintu czy celowania bez konieczności przytrzymywania przycisku. A jeśli ktoś doświadcza choroby lokomocyjnej podczas grania, to będzie mógł wyświetlać na środku ekranu punkt, co ma łagodzić nieprzyjemne objawy.

GramTV przedstawia:

Ułatwienia dostępu nie są niczym nowym w tytułach od Sony – wcześniej z takich opcji można było korzystać na przykład w Uncharted 4 czy The Last of Us Part II.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!