Gary Bowser - największy „haker” Nintendo wyszedł na wolność

Krzysztof Żołyński
2023/04/17 17:20

Gary Bowser odsiedział tylko część swojego wyroku i wyszedł wcześniej za dobre sprawowanie. To on stał za największymi akcjami na niekorzyść Nintendo.

W zeszłym roku sąd federalny USA skazał Gary'ego Bowsera na 40 miesięcy więzienia. Kanadyjczyk przyznał się do udziału w grupie hakerskiej atakującej Nintendo, noszącej nazwę Team Xecuter i odsiedział już swój wyrok. Szybki powrót na wolność zawdzięcza dobremu sprawowaniu, ugodzie z Nintendo i złemu stanowi zdrowia. Jego grupa zarobiła na swojej działalności podobno miliony dolarów.

Gary Bowser - największy „haker” Nintendo wyszedł na wolność

Finansowo rola Bowsera była raczej ograniczona. Ze wszystkich milionów dolarów przychodów wygenerowanych przez Team-Xecuter, Bowserowi wypłacono od 500 do 1000 dolarów miesięcznie. Tak utrzymywał adwokat zatrzymanego mężczyzny. Sąd ostatecznie przychylił się do jego zdania i zasądził dużo niższy wyrok, niż wnioskowano. Prokurator domagał się nie mniej niż pięciu lat więzienia.

Gary Bowser spłacił 175 dolarów z 10 mln długu wobec Nintendo

Dokonywałem płatności w wysokości 25 dolarów miesięcznie, które pobierali z moich dochodów, ponieważ miałem pracę w więzieniu federalnym. Do tej pory zapłaciłem 175 dolarów.

GramTV przedstawia:

Tyle rzeczywiście Bowser zapłacił Nintendo, bo podczas odsiadki pracował. Łącznie jest zobowiązany do spłaty 14,5 mln dolarów, ale przepisy stanowią, że producent gier i konsol może oczekiwać 25 do 30 procent jego miesięcznego dochodu brutto. Zachodzi więc realna obawa, że Nintendo nigdy nie zobaczy swego zadośćuczynienia.

Komentarze
1
Surfer94
Gramowicz
18/04/2023 12:02

Nintendo jest rakiem branży, nie mniejszym niż EA.