Furiosa to katastrofalna porażka. Widzowie nie chcą oglądać spin-offu Mad Maxa

Radosław Krajewski
2024/05/27 17:00
4
0

Tak złego weekendu poprzedzającego amerykańskie Memorial Day już dawno nie było.

Miał być wielki hit, który zmieni smutny obraz amerykańskiego box office z ostatnich tygodni, w czasie których premiery zarabiały sporo mniej, niż oczekiwano. Na nieszczęście dla Warner Bros. i reżysera George’a Millera Furiosa: Saga Mad Max wpisała się w ten niesprzyjający krajobraz, zarabiając w weekend otwarcia zaledwie 25,5 mln dolarów. To katastrofalny wynik dla filmu o budżecie 168 mln dolarów, który z pewnością nie zwróci się z samych biletów z kin.

Furiosa to katastrofalna porażka. Widzowie nie chcą oglądać spin-offu Mad Maxa

Furiosa: Saga Mad Max to wielka kinowa porażka

Przedpremierowe prognozy dawały Furiosie około 40 mln dolarów w premierowy weekend, a wraz z dzisiejszym Memorial Day obchodzonym w Ameryce, liczono na ponad 45 mln dolarów wpływów z czterech pierwszych dni. Niestety rzeczywistość okazała się zupełnie inna i czterodniowa premiera ma wynieść zaledwie 31 mln dolarów.

Bardzo podobny wynik do Furiosy osiągnął film animowany Garfield, który zebrał 24,7 mln dolarów. Tutaj również eksperci zawiedli i nie przewidzieli, że widzowie wybiorą inne aktywności w miniony weekend, niż wybranie się całą rodziną do kina.

Chociaż zarówno Warner Bros. jak i Sony Pictures twierdzą, że to ich film znalazł się na pierwszym miejscu box office, to niezależnie od tego, jest to najgorszy weekend poprzedzający Memorial Day od prawie trzech dekad. Kina w Ameryce w ostatnich miesiącach nie radzą sobie najlepiej i jedynie Królestwo Planety Małp można zaliczyć do udanych premier i film w weekend otwarcia zebrał 58 mln dolarów. O wiele gorzej poradziły sobie Istoty fantastyczne z 33 mln dolarów i Kaskader z 27 mln dolarów.

GramTV przedstawia:

Furiosa wypada jeszcze gorzej w porównaniu z poprzednikiem, Mad Max: Na drodze gniewu, który zarobił 45,4 mln dolarów w pierwszy weekend. Na rynkach międzynarodowych Furiosa również nie zachwyca, zarabiając 26 mln dolarów w ubiegły weekend i łącznie 33,4 mln dolarów od premiery, co daje globalnie 58,9 mln dolarów. Dla porównania, Na drodze gniewu zgarnął 65 mln dolarów poza Ameryką.

Najlepsze wyniki Furiosa osiągnęła w Korei Południowej (6,4 mln dolarów), Francji (2,6 mln dolarów) i Wielkiej Brytanii (2,5 mln dolarów). Dla żadnego kinowego filmu nie był to udany weekend i Królestwo Planety Małp dołożyło tylko 20,6 mln dolarów, tym samym przekraczając 300 mln dolarów globalnych wpływów. Z kolei Garfield zarobił tylko 13,5 mln dolarów, dzięki czemu globalnie zbliża się do granicy 100 mln dolarów.

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje porwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce Hordy Motocyklistów dowodzonej przez wodza Dementusa. Podczas gdy dwóch Tyranów walczy o dominację nad Cytadelą, Furiosa przeżywa wiele niebezpiecznych prób, planując drogę powrotną do domu przez martwe Pustkowia.

W obsadzie znaleźli się: Anya Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Tom Burke, Nathan Jones, Angus Sampson, Quaden Bayles, Daniel Webber i Lachy Hulme.

Komentarze
4
GThoro
Gramowicz
27/05/2024 22:03

Jak dla mnie to to już nie jest film o Mad Maxie, więc meh.

Bruce_666
Gramowicz
27/05/2024 21:39
FromSky napisał:

Mogli nie zmieniać aktorki

Podobno Charlize była za stara.

koNraDM4
Gramowicz
27/05/2024 19:28
FromSky napisał:

Mogli nie zmieniać aktorki

Myślę, że to była raczej kwestia braku zainteresowania poprzedniej aktorki
Trwa Wczytywanie