Fundacja przedłużona na 2 sezon. Apple kontynuuje epicką historię sci-fi

Radosław Krajewski
2021/10/08 10:40
0
0

Nowy hit Apple TV+ nie zakończy się na pierwszym sezonie. Platforma poinformowała o przedłużeniu serialu.

Fundacja to ekranizacja głośnego cyklu powieści Isaaca Asimova, jednego z najwybitniejszych pisarzy science fiction. Włodarze Apple TV+ najwidoczniej zadowoleni są z jakości serialu oraz oglądalności i zaledwie po dwóch tygodniach od premiery zdecydowali się przedłużyć Fundację o drugi sezon. Tym samym widzowie mogą w spokoju oczekiwać pozostałych sześciu odcinków z pierwszego sezonu, bez obawy, czy serial nie zakończy przedwcześnie swojego żywota.Fundacja przedłużona na 2 sezon. Apple kontynuuje epicką historię sci-fi

Byliśmy bardzo podekscytowani obserwowaniem, jak globalna publiczność przyjęła urzekającą, trzymającą w napięciu i zapierającą dech w piersiach produkcję, jaką jest Fundacja. Wiemy, jak długo fani ukochanych historii Asimova czekali, aby zobaczyć jego kultowe dzieło ożywione w spektakularną wizualnie serię, a teraz nie możemy doczekać się, aby pokazać jeszcze więcej bogatego i złożonego świata oraz fascynujących historii w drugim sezonie – powiedział Matt Cherniss, szef programowy Apple TV+.

Akcja serialu rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której wszechświat rządzony jest przez potężne imperium. Kiedy rewolucjonista dr Hari Seldon przepowiada zbliżający się upadek supermocarstwa, wraz z grupą lojalnych zwolenników wyrusza w najdalsze zakątki galaktyki, aby założyć Fundację w celu odbudowania i zachowania przyszłości cywilizacji. Rozwścieczeni rządzący Cleonowie – pochodzący z długiej linii cesarskich klonów – obawiają się, że ich dyktatura w galaktyce może słabnąć. Muszą powstrzymać Seldona, zanim ich władza zostanie na zawsze utracona.

GramTV przedstawia:

Twórcami serialu są David S. Goyer, scenarzysta Batman – Początek oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, a także Josh Friedman (Snowpiercer, Wojna światów). Obaj pełnią funkcję showrunnerów i producentów wykonawczych. W obsadzie znaleźli się: Lee Pace, Jared Harris, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton i Alfred Enoch.

Fundacja zadebiutowała na Apple TV+ 24 września. Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!