Free Guy, What If...?, Nie oddychaj 2. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Radosław Krajewski
2021/08/08 18:00

Najciekawsze filmy i seriale w tym tygodniu. Zobacz co oglądać na platformach streamingowych i w kinie.

Sierpień rozpędził się na dobre. Po niezłym poprzednim tygodniu, w którym na ekranach kin wszedł Legion Samobójców, tym razem szykują się kolejne ekscytujące dni wypełnione po brzegi filmowymi i serialowymi premiera. Najważniejszą z nich jest Free Guy, czyli nowa komedia akcji z Ryanem Reynoldsem. Pojawi się również długo oczekiwana kontynuacja thrillera Nie oddychaj. Po zakończeniu Lokiego Marvel długo nie czeka na kolejny swój serial i już w najbliższą środę zobaczymy pierwszy odcinek What If…? Świetnie zapowiada się również najnowsza serialowa propozycja od Netflixa, czyli Nowy smak wiśni. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym tygodniu.Free Guy, What If...?, Nie oddychaj 2. Co obejrzeć w tym tygodniu?

Co obejrzeć w tym tygodniu – seriale

What If...? - 11 sierpnia (Disney+)

Najnowszy serial Marvela. Tym razem studio zaproponowało animowaną produkcję, która pokaże skutki multiwersum powstałego w finale Lokiego. Produkcja przedstawi nam alternatywne wersje znanych superbohaterów, takich jak Kapitan Ameryka, Czarna Pantera, Doktor Strange, Spider-Man i wielu innych. What If…? ma należeć do uniwersum, więc jest to pozycja, obok której żaden fan Marvela nie może przejść obojętnie. Pierwszy sezon będzie liczył 9 odcinków.

Nowy smak wiśni - 13 sierpnia (Netflix)

Najnowszy serial twórców antologii Channel Zero. W Nowym smaku wiśni przeniesiemy się do słonecznego, ale niepozbawionego mroku Los Angeles z ubiegłej dekady XX wieku. Serial śledzi losy ambitnej reżyserki, która poprzysięga zemstę na nieuczciwym producencie. By to osiągnąć, prosi o pomoc nieczyste mocy z innego świata. Twórcy obiecują historię pełną magii, zemsty, seksu i… małych kotków. Bez wątpienia to jedna z najciekawszych serialowych propozycji Netflixa na sierpień. Na miniserial złoży się osiem odcinków.

Co obejrzeć w tym tygodniu – filmy

Free Guy - 13 sierpnia (kino)

GramTV przedstawia:

Free Guy to zwariowana komedia akcji, w której zwiedzimy wirtualny świat gry wideo. Bohaterem jest urzędnik bankowy, który odkrywa, że nie jest prawdziwym człowiekiem, a jedynie zlepkiem poligonów drugoplanowej postaci w fikcyjnym świecie. Postanawia zmienić reguły i zostać bohaterem na własnych zasadach. Czeka na niego szereg wyzwań, bo w Free City gracze mogą dopuszczać się niemal każdego rodzaju przestępstw. Na domiar złego grę czeka wyłączenie, więc świeżo upieczony główny bohater musi zrobić wszystko, aby uratować swój świat, zanim będzie za późno. W głównych rolach zobaczymy Ryana Reynoldsa, Jodie Comer i Taika Waititiego.

Nie oddychaj 2 - 13 sierpnia (kino)

Kontynuacja jednego z najciekawszych thrillerów 2016 roku. Druga część opowie kolejne losy Niewidomego mężczyzny, który ukrywa się w swojej odosobnionej chacie. Przed laty przygarnął i wychował młodą dziewczynę osieroconą po pożarze jej rodzinnego domu. Ich spokojne życie zostaje zniszczone, gdy grupa przestępców porywa dziewczynę. Tym samym zmuszają Niewidomego do opuszczenia swojej bezpiecznej kryjówki. Mężczyzna rozpoczyna poszukiwania swojej przyjaciółki. Nie cofnie się przed niczym, aby ją uratować.

Beckett - 13 sierpnia (Netflix)

Najnowszy film brazylijskiego reżysera Ferdinando Cito Filomarino. Do swojej nowej produkcji zaprosił Johna Davida Washingtona, którego rok temu mogliśmy obejrzeć w Tenet. Film przenosi nas do Grecji w okresie wakacji, w której przebywa amerykański turysta Beckett. Mężczyzna zostaje uwikłany w sprawę tragicznego wypadku, przez którą musi uciekać, aby uratować swoje życie. Przed zagrożeniem próbuje uciec do amerykańskiej ambasady, aby oczyścić swoje imię z ciążących mu zarzutów. Jednak władze depczą mu po piętach, napięcie sięga zenitu wraz z narastającymi niepokojami politycznymi. Beckett zostaje uwikłany w niebezpieczną sieć spisków.

Pozostałe warte uwagi premiery:

  • The Kissing Booth 3 - 11 sierpnia (Netflix)
  • Monster Hunter: Legends of the Guild - 12 sierpnia (Netflix)
  • CODA - 13 sierpnia (Apple TV+)
  • Nowoczesna miłość: Sezon 2 - 13 sierpnia (Amazon Prime Video)
  • Czarna owca - 13 sierpnia (kino)
  • Egzorcyzmy dnia siódmego - 13 sierpnia (kino)
  • Holiday - 13 sierpnia (kino)
  • Wyrolowani - 13 sierpnia (kino)
  • Widzimy się wczoraj - 13 sierpnia (kino)
  • Lucy wśród gwiazd - 15 sierpnia (HBO GO)
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!