Forspoken zmienił się od pierwszych zapowiedzi. Gra przeszła downgrade grafiki?

Radosław Krajewski
2023/01/29 17:00
0
0

Niektóre zmiany wyszły na plus, ale inne mogą rozczarować graczy.

Przed kilkoma dniami odbyła się premiera Forspoken, czyli nowego konsolowego exclusive’a na PlayStation 5, przygotowanego przez Square Enix. Produkcja japońskiego studia miała być pierwszą dużą premierą w tym roku, ale oceny recenzentów tym razem nie zwiastują na wielki hit. Również gracze narzekają na Forspoken, bombardując grę niskimi ocenami w serwisie Metacritic. Oprócz narzekań na poszczególne mechaniki rozgrywki, nudny świat, a także kiepską optymalizację, grze dostaje się również za oprawę graficzną, która nie jest tak dobra, jak zapowiadano.

Forspoken zmienił się od pierwszych zapowiedzi. Gra przeszła downgrade grafiki?

Forspoken ofiarą graficznego downgrade’u?

Udowadnia to najnowsze porównanie graficzne Fospoken z pierwszymi zapowiedziami gry. Na poniższym filmie możemy zobaczyć kilka scen pochodzących ze zwiastunów pochodzących z 2021 roku, jak również wydanej właśnie gry. Zmian jest naprawdę sporo, począwszy od wykorzystania nieco innej kolorystyki, przez lepszą jakość tekstur niektórych obiektów, po zmianę całego środowiska. Ale jest również sporo negatywnych zmian, w tym mniejsza liczba efektów cząsteczkowych przy portalach, czy miejscami gorszej jakości twarzy głównej bohaterki, a także jakości tekstur ubrań protagonistki.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Forspoken zadebiutował na rynku 24 stycznia. Produkcja dostępna jest wyłącznie na konsoli PlayStation 5 i komputerach osobistych.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!