Firmament z datą premiery. Nowa gra twórców Myst i Riven ukaże się już niedługo

Mikołaj Ciesielski
2023/04/19 08:05
0
0

Deweloperzy ze studia Cyan zaprezentowali też nowy zwiastun swojej produkcji.

Zapowiedź Firmament – nowej gry twórców Myst i Riven – miała miejsce ponad pięć lat temu. W 2019 roku produkcja studia Cyan została natomiast sfinansowana za pośrednictwem platformy Kickstarter. Na szczęście już wkrótce wspomniany tytuł trafi w ręce graczy. Twórcy opublikowali wczoraj nowy zwiastun, dzięki któremu poznaliśmy dokładną datę premiery gry na komputerach osobistych.

Firmament z datą premiery. Nowa gra twórców Myst i Riven ukaże się już niedługo

Premiera Firmament od twórców Myst i Riven już w maju

Okazuje się, że Firmament zadebiutuje na rynku już 18 maja 2023 roku, czyli za niecały miesiąc. Zgodnie z zapowiedziami nadchodząca gra logiczno-przygodowa od studia Cyan będzie wyróżniać się „złożoną fabułą i zróżnicowanym, rozbudowanym światem”. Do eksploracji zachęcać graczy ma natomiast „wyjątkowa, steampunkowa estetyka”.

Firmament to fantastyczna wizualna uczta pełna wspaniałych, zaskakujących widoków. Tajemnicze krainy sprawiają wrażenie, jakby zostały stworzone w jakimś większym celu… Celu, o którym musisz odkryć prawdę w trakcie gry – informuje opis gry na Steam.

GramTV przedstawia:

W trakcie eksploracji gracze będą natomiast korzystać z pomocy „Asystenta”, czyli specjalnego interfejsu, który pozwoli wchodzić w interakcję z urządzeniami znajdującymi się w świecie gry i rozwiązywania zagadek. Użytkownikom towarzyszyć będzie również „tajemnicza zjawa”, która będzie chciała podzielić się własną historią.

Miłośników gogli wirtualnej rzeczywistości z pewnością ucieszy natomiast wiadomość, że Firmament będzie działać również na Valve Index, HTC Vive, Oculus Rift, Rift S oraz Quest 2 przez kabel Oculus Link. Deweloperzy zapewniają, że gra zaoferuje masę funkcji, które „ułatwią obsługę systemu VR nowym i doświadczonym użytkownikom”.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!