Square Enix zapowiedziało pierwsze NFT z kolekcji Final Fantasy

Maria Wawrzyniak
2022/07/21 17:30

Wydawnictwo oficjalnie zapowiedziało specjalną figurkę Clouda, która zostanie zaopatrzona w token NFT. Co na to społeczność?

Choć tokeny NFT sukcesywnie tracą na popularności, niektórzy branżowi giganci wciąż wierzą, że sytuacja ulegnie zmianie i inwestują w tę technologię. Mowa tutaj między innymi o korporacji Square Enix, która oficjalnie ujawniła figurkę NFT z wizerunkiem Clouda, czyli kultowego bohatera z serii gier Final Fantasy, w szczególności gry Final Fantasy VII. Wydawca rozpoczął tym samym współpracę z firmą Enjin.

Square Enix zapowiedziało pierwsze NFT z kolekcji Final Fantasy
Final Fantasy | Square Enix

Pierwsza figurka NFT z serii Final Fantasy

Jak więc podaje między innymi serwis Push Square, doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi pierwszej figurki NFT inspirowanej serią Final Fantasy. Motywem przewodnim jest oczywiście kultowa postać ze wspomnianego cyklu, czyli Cloud Strife. Square Enix tym samym poinformował o rozpoczęciu współpracy z korporacją Enjin, która przygotuje również cyfrową kolekcję kart do gry z 1997 roku.

W przyszłym roku zainteresowani będą mogli zaopatrzyć się w karty będące cyfrowymi grafikami dostępnymi w ramach sieci Enjin oraz przechowywanymi na blockchainie. Jednocześnie ruszy też sprzedaż fizycznych figurek, które pozwolą wymienić bilety, aby zrealizować cyfrowy certyfikat autentyczności oraz cyfrową wersję figurki, którą można cieszyć się na komputerach osobistych lub smartfonach. Za 159,99 dolarów lub 129,99 dolarów – w zależności od wersji – zaopatrzymy się w figurkę i token NFT.

Pierwsza figurka NFT z serii Final Fantasy, Square Enix zapowiedziało pierwsze NFT z kolekcji Final Fantasy

Społeczność wyśmiewa wydawcę Square Enix

Gracze zarzucają korporacji zwykłą hipokryzję. Jak bowiem wiadomo, jednym z motywów przewodnich w grze Final Fantasy VII jest ratowanie planety oraz ekologia – obie te rzeczy z kolei nie idą w parze z blockchainami czy NFT. Poniżej zamieszczamy kilka reakcji społeczności.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!