Fallout na pierwszym zwiastunie. Serial Amazona z genialnym klimatem

Radosław Krajewski
2023/12/02 17:26
6
1

Po wielu miesiącach oczekiwań w końcu Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun serialu Fallout.

Na ten moment czekali wszyscy fani serii Fallout, a także widzowie głodni postapokaliptycznych produkcji. Na swoim panelu Amazon zaprezentował pierwszy zwiastun ekranizacji popularnej serii gier od Bethesdy. Materiał prezentuje niebezpieczeństwa zniszczonego przez atomową wojnę świata, główną bohaterkę, w którą wciela się Ella Purnell, a także członków Bractwa Stali i lokacje, które są doskonale znane fanom growej franczyzy. Zwiastun Fallouta prezentuje się niezwykle klimatycznie, a wspomniany trailer zobaczycie poniżej.

Fallout na pierwszym zwiastunie. Serial Amazona z genialnym klimatem

Akcja serialu rozgrywa się 219 lat po nuklearnej wojnie, która zrujnowała całą planetę. Historia śledzi losy młodej dziewczyny imieniem Lucy, która żyje w jednym z ogromnych schronów, zbudowanych w celu zapewnienia ludzkości przetrwania. Niebezpieczna sytuacja zmusza Lucy do wyjścia ze schronu na powierzchnię i znalezienia pomocy. Odkrywa, że świat zamieszkały jest przez różne śmiertelne zagrożenia, począwszy od wielkich insektoidów, poprzez dziwnych mutantów, skończywszy na ludziach, którzy zrobią wszystko, aby przetrwać kolejny dzień.

Fallout od Amazona nie będzie pozbawiony specyficznego czarnego humoru znanego z gier. Już wcześniej twórcy serialu, czyli Jonathan Nolan i Lisa Joy, ujawnili, że produkcja będzie należeć do kanonu i współdzielić uniwersum wraz z growymi pozycjami. W serialu nie zabraknie więc wielu nawiązań do gier Bethesdy, w tym kultowego Vault Boya, którego genezę mamy poznać w ekranizacji Fallouta.

GramTV przedstawia:

Niedawno Amazon zaprezentował pierwsze zdjęcia z Fallouta. Mogliśmy na nich zobaczyć głównych bohaterów, w tym Ghoula granego przez Waltona Gogginsa, a także zbroje Bractwa Stali.

W obsadzie znaleźli się: Ella Purnell, Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Moises Arias, Johnny Pemberton, Aixa Kendrick, Leer Leary, Dave Register oraz Rodrigo Luzzi.

Premierę Fallouta zaplanowano na 12 kwietnia 2024 roku. Serial zadebiutuje na Prime Video.

Fallout – pierwszy zwiastun serialu Amazona

Fallout – pierwszy zwiastun serialu Amazona, Fallout na pierwszym zwiastunie. Serial Amazona z genialnym klimatem
Komentarze
6
Miodowy
Gramowicz
04/12/2023 13:41

Cóż... może to malkontenctwo, ale wygląda to tak jakby do filmowców przyszedł inwestor i powiedział:- "Siema! Słyszeliście o serii grier Fallout?"- "Grąłem w Fallout 76 i widziałem jak kolega grał w Fallout 4. Były jeszcze jakieś inne?"- "Świetnie! Zrobicie serial!"

wolff01
Gramowicz
03/12/2023 20:47
swgs napisał:

Więc spodziewam się odniesień do obecnej sytuacji politycznej w USA, jako że większość widowni to właśnie obywatele tego kraju.

Nie. Spodziewajcie się zero-jedynkowej ideologii Hollywood.

swgs
Gramowicz
03/12/2023 15:48
koNraDM4 napisał:

Wiesz, ciężko by było zrobić fallouta bez tych komentarzy czy choćby odrobiny satyry/groteski. Na tym się ta produkcja opiera i ciężko też by nie zahaczyli o obecnie najgorętsze tematy z tych dziedzin tyle, że pytanie pozostaje - czy zrobią to w dobrym guście

wolff01 napisał:

Nie powiem zwiastun wygląda spoko.

Niestety postać scenarzystów (fatalny Westworld po pierwszym sezonie) oraz ich otwarte przyznanie że serial będzie pełen komentarzy socjalno-politycznych gaszą mój optymizm... tak wiem, że gry Fallout też to zawierają, ale w wydaniu obecnego Hollywood zapowiada to kolejną katastrofę.

Z tym, że komentarze w grach odnoszą się do do poprzednich gier, bądź do wydarzeń przedstawionych w lore Fallout. Dla potencjalnego widza nie znającego gier bądź historii takie odniesienia nic nie dadzą. Dlatego w przypadku WIedźmina, Netflix musiał stworzyć tonę materiałów informacyjnych i przybliżających świat i historię, potencjalnemu widzowi z USA. Więc też świat przedstawiony w serialu będzie mieć wspólną historię z naszym, za wyjątkiem technologii i elementów wizualnych buzujących na grze. Więc spodziewam się odniesień do obecnej sytuacji politycznej w USA, jako że większość widowni to właśnie obywatele tego kraju.
Trwa Wczytywanie