Exodus na nowym materiale. Rzut oka na obce planety w nadchodzącym RPG

Patrycja Pietrowska
2024/06/17 11:40
0
0

Archetype Entertainment ujawnia kolejne szczegóły związane z grą Exodus.

Podczas ubiegłorocznego The Game Awards otrzymaliśmy zapowiedź gry Exodus – RPG w klimacie science-fiction. W późniejszym czasie dowiedzieliśmy się między innymi, że produkcja ma skupiać się na wyborach i konsekwencjach, a inspirację czerpano z Diuny oraz Gwiezdnych Wojen. Teraz deweloperzy udostępnili kolejny materiał, tym razem koncentrujący się na obcych planetach.

Exodus
Exodus

Nowy materiał z gry Exodus prezentuje obce planety

Archetype Entertainement podzieliło się właśnie nowym materiałem związanym z nadchodzącą produkcją RPG zatytułowaną Exodus. Twórcy postanowili przybliżyć nam nieco bardziej obce planety, które czekać będą w świecie gry. Na wideo możemy zaobserwować kilka różnych lokacji, potencjalnie przyjaznych, jak i śmiertelnie niebezpiecznych.

Dodatkowo najnowszy rozdział prologu zdradza nieco więcej informacji związanych z narracją, w tym z potencjalnymi spiskami. Przy okazji warto wspomnieć, że akcja Exodus rozgrywać będzie się w gromadzie Omega Centauri, gdzie ludzkość znajduje się „na samym dole łańcucha pokarmowego”. Zadaniem gracza jest natomiast poprowadzenie Podróżników w walce o zbawienie ludzkości.

Uciekając z umierającej Ziemi, ludzkość znalazła nowy dom we wrogiej galaktyce. Tutaj jesteśmy słabszymi i toczymy ostateczną bitwę o przetrwanie. Jesteś Podróżnikiem, ostatnią nadzieją ludzkości. – głosi opis gry Exodus.

GramTV przedstawia:

W Exodus będziemy mogli usłyszeć głos Matthew McConaugheya. Aktor użyczy swojego głosu postaci mentora, który podzieli się swoją wiedzą z bohaterem gry. Jak zdradzili twórcy podczas sesji Q&A, postać „prawdopodobnie wpłynie także na decyzje, które podejmiemy w dalszej części gry”.

Będzie pełnił wobec Ciebie rolę mentora i w pewnym sensie da ci wgląd w dokonane przez ciebie wybory. Ostatecznie prawdopodobnie wpłynie także na decyzje, które podejmiesz w dalszej części gry, ponieważ otrzymasz od niego wiedzę, której nie zyskałbyś w inny sposób – przekazali na początku roku twórcy gry Exodus.

Exodus zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Dokładna data premiery pozostaje na ten moment tajemnicą. Zainteresowanym nie pozostaje zatem nic innego, jak oczekiwać na kolejne komunikaty ze strony Archetype Entertainment.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!