Eternal Strands na pierwszym zwiastunie. Kolorowy świat i ogromni przeciwnicy

Mikołaj Ciesielski
2024/04/03 07:35
0
0

Mike Laidlaw i Yellow Brick Games zaprezentowali światu swoją produkcję.

Kilka dni temu mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy teaser nowej gry twórcy Dragon Age. Wówczas poinformowano również, że pełnoprawna prezentacja wspomnianej produkcji odbędzie się w tym tygodniu. Deweloperzy ze studia Yellow Brick Games dotrzymali słowa i opublikowali wczoraj zwiastun Eternal Strands, czyli przygodowej gry akcji w kolorowym świecie fantasy.

Eternal Strands na pierwszym zwiastunie. Kolorowy świat i ogromni przeciwnicy

Eternal Strands zaprezentowane. Pierwszy zwiastun nowej gry twórcy Dragon Age

Zgodnie z przekazanymi informacjami w Eternal Strands gracze będą walczyć z „niezwykłymi, ogromnymi stworzeniami”. W trakcie wspomnianych starć użytkownicy wykorzystają natomiast zarówno magiczne zdolności, jak i „arsenał potężnych broni”. Głównym celem będzie natomiast uratowania świata przed zagładą.

Wciel się w rolę Brynn, młodej, ale nieustraszonej Tkaczki, która koniecznie chce odzyskać kulturalną ojczyznę swego ludu. Skorzystaj z potężnych zdolności magicznych i arsenału broni, aby zmierzyć się z wrogami – od humanoidalnych konstruktów po olbrzymie bestie – czytamy w opisie gry na Steam.

Eternal Strands ma zaoferować „rewolucyjny, nowy system interakcji podczas rozgrywki”. Dzięki magicznym zdolnościom głównej bohaterki gracze będą mogli m.in. „ciskać płonącymi konarami w przeciwników za pomocą telekinezy, łamać pobliskie drzewa, aby zablokować ogień przeciwnika, lub wykorzystać nieograniczoną siłę telekinezy, aby wyrywać głazy z ziemi”. Umiejętności protagonistki przydadzą się jednak nie tylko podczas walki.

Zwiększ efektywność swoich zdolności lodowych, błyskawicznie zamroź różne miejsca i otwórz nowe ścieżki. Użyj fali gorąca, aby rozpocząć pożar lasu i patrz, jak przesuwa się w kierunku wrogów, trawiąc po drodze wysuszone drzewa i trawy – informuje opis gry.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, w Eternal Strands gracze będą mieli okazję zmierzyć się z gigantycznymi przeciwnikami. Zwiastun pokazuje, że główna bohaterka będzie mogła wskakiwać i wspinać się po większych od siebie wrogach. W trakcie starć z wymagającymi oponentami przydadzą się również magiczne zdolności protagonistki. Użytkownicy będą mogli m.in. unieruchomić kończyny giganta za pomocą lodu czy podpalić go „zaklętymi płomieniami”. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by odrzucać w kierunku przeciwnika ciskane przez niego przedmioty.

Na koniec warto dodać, że Eternal Strands powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niestety deweloperzy nie ujawnili, kiedy możemy spodziewać się premiery. Tymczasem rzućcie okiem na pierwszy zwiastun debiutanckiej produkcji studia Yellow Brick Games.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!