Enola Holmes 2 oficjalnie w produkcji. W hicie Netflixa powróci Henry Cavill

Radosław Krajewski
2021/05/14 16:00

Netflix oficjalnie zapowiedział powstanie drugiej części przygód siostry Sherlocka Holmesa.

Enola Holmes 2 oficjalnie w produkcji. W hicie Netflixa powróci Henry CavillEnola Holmes stałą się wielkim hitem Netflixa, notując bardzo dobrą oglądalność wśród oryginalnych filmów platformy. Już wcześniej podawano, że serwis zamierza rozszerzyć świat Sherlocka Holmesa kolejnymi produkcjami. Na plotki o możliwej kontynuacji nie trzeba było długo czekać i właśnie Netflix oficjalnie zapowiedział powstanie drugiej części przygód siostry Sherlocka. W kontynuacji powróci ta sama ekipa, która odpowiadała za pierwszym film. Za kamerą ponownie stanie Harry Bradbeer, a za scenariusz będzie odpowiadał Jack Thorne. Fanów pierwszej części ucieszy z pewnością fakt, że do obsady powrócą Millie Bobby Brown oraz Henry Cavill. Platforma na razie nie zdradziła, jaki los czeka Mycrofta Holmesa granego przez Sama Claflina.

Przypomnijmy, że pierwsza część została oparta na powieści Sprawa zaginionego markizy autorstwa Nancy Springer. Film opowiadał o młodej, bystrej dziewczynie, która w dniu swoich szesnastych urodzin odkrywa, że jej matka zaginęła. Kobieta pozostawiła po sobie jedynie dziwne podarunki. Beztroskie dzieciństwo Enoli zostaje nagle przerwane, gdy trafia pod opiekę swoich starszych braci, Sherlocka i Mycrofta. Mężczyźni planują odesłać siostrę do szkoły z internatem, gdzie nauczy się jak być damą. Dziewczyna ma jednak inne plany - ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Aby rozwiązać zagadkę Enola, będzie musiała rozwinąć swoje detektywistyczne umiejętności i stać się sprytniejsza od swojego słynnego brata.

GramTV przedstawia:

Prace na planie mają ruszyć jeszcze w tym roku. Netflix nie podał orientacyjnej daty premiery, ale debiutu filmu na platformie możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec 2022 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!