Emma Stone i Willem Dafoe w feministycznej wersji Frankensteina. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z Poor Things

Krzysztof Żołyński
2023/05/02 13:45
0
0

Film Poor Things określany jest jako odświeżona i feministyczna wersja Frankensteina. W obsadzie Emma Stone i Willem Dafoe.

Za reżyserię filmu odpowiada Yorgos Lanthimos, będący twórcą oscarowej Faworyty. Niespełna cztery lata temu to właśnie na planie tego filmu spotkał się pierwszy raz z Emmą Stone. Jak widać filmowiec nabrał zaufania do tej aktorki, gdyż obsadził ja w głównej roli swojego nowego dzieła opowiadającego dzieje popularnego Frankensteina, ale inaczej niż do tego przywykliśmy.

Emma Stone i Willem Dafoe w feministycznej wersji Frankensteina. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z Poor Things

Główną bohaterką Poor Things jest Victoria. Zdesperowana kobieta nie widzi innego sposobu na ucieczkę od brutalnego męża, jak odebranie sobie życia. Popełnia więc samobójstwo, ale zostaje przywrócona do życia z przeszczepionym mózgiem dziecka. Jak twierdzą twórcy filmu tutaj kończą się podobieństwa do klasycznej historii. Scenariusz tego widowiska powstał na kanwie powieści Alasdaira Graya, w której dominującą sprawą jest „pojedynek między męskim pożądaniem i kobiecą niezależnością”. Napisał go Tony McNamara, który również współpracował z Lanthimosem przy Faworycie. Biorąc na warsztat tekst napisany na podstawie takiej powieści, Yorgos Lanthimos postanowił nakręcić feministyczną wersję Frankensteina.

GramTV przedstawia:

Film powstaje na zamówienie Searchlight Pictures. W obsadzie znajdą się także: Christopher Abbott, Margaret Qualley, Jerrod Carmichael, Willem Dafoe oraz Ramy Youssef. Premiera została zaplanowana na 8 września 2023 roku.

Pierwsze zdjęcia z Poor Things z Emmą Stone i Willemem Dafoe

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!