Ekskluzywność Starfielda może przeszkodzić w przejęciu Activision Blizzard

Mikołaj Ciesielski
2023/06/21 12:45
2
1

FTC wyjaśnia, dlaczego Microsoft nie powinien przejmować Activision Blizzard.

Pod koniec kwietnia CMA nie wyraziło zgody na przejęcie Actvision Blizzard przez Microsoft. Gigant z Redmond cały czas stara się jednak sfinalizować transakcję, ale fuzję stara się zablokować również FTC. Wspomniany organ regulacyjny wydał bowiem nowy dokument, z którego wynika, że plany amerykańskiej firmy może pokrzyżować ekskluzywność takich tytułów jak Starfield oraz Redfall.

Ekskluzywność Starfielda może przeszkodzić w przejęciu Activision Blizzard

Według FTC brak Starfielda na PlayStation 5 pokazuje, że taki sam los może spotkać Call of Duty

FTC wskazuje bowiem, że nowe produkcje Bethesdy oraz ZeniMax ukazują się wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox. Zdaniem amerykańskiego organu regulacyjnego jest to „potężny dowód” na to, że w przyszłości podobny los może spotkać również serię Call of Duty. Gigant z Redmond przekonuje natomiast, że ograniczenie dostępu do wspomnianej marki mogłoby „rozwścieczyć graczy”, ale taka argumentacja nie przekonuje urzędników.

GramTV przedstawia:

FTC podkreśla również, że zdaje sobie sprawę, że gry z serii Minecraft – za które odpowiedzialne jest przejęte w 2014 roku przez Microsoft Mojang Studios – pojawiają się nie tylko na PC i Xbox. Urzędnicy zaznaczają jednak, że „Call of Duty to zupełnie inna sprawa”. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Na koniec przypomnijmy, że Starfield ma zadebiutować na PC oraz konsolach Xbox Series X/S dokładnie 6 września 2023 roku. Nadchodząca produkcja studia Bethesda trafi również w dniu premiery do usługi Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymagania sprzętowymi nowej gry twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallout 4.

Komentarze
2
Yosar
Gramowicz
21/06/2023 21:31

To jakiś idiotyzm. Ciekawe czemu FTC nie dba tak o graczy XBox-a kiedy Sony nie przenosi swoich gier na Xbox-a, albo wykupuje powszechne marki na wyłączność (Final Fantasy). Wtedy jakoś FTC 'zapomina' o monopolistycznej pozycji Sony. Bethesda akurat wydawała exy na XBox-a, albo jej gry ukazywały się z dużym opóźnieniem na PS. Więc 'los' Starfielda niczym się nie różni od losu God of War. Pomijając już fakt, że Bethesda zrobiła exa dla Sony w postaci Deathloop. Czyli jak Bethesda robi exy dla Sony to dobrze, a jak robią exy dla Microsoft to niedobrze.

Filozofia Kalego. Bo kupy się te argumenty nie trzymają.

Nie chce nawet wiedzieć co tam odchodzi za kulisami.

Chyba już wolę jak mnie bronią europejscy urzędnicy z Brukseli, niż amerykańscy.

dariuszp
Gramowicz
21/06/2023 13:07

Microsoft serio sobie narobił bałaganu swoimi zapędami monopolistycznymi w przeszłości.

Gdyby nie zachowywali się tak jak się zachowywali to pewnie dzisiaj regulatorzy nie robili by im aż takich problemów.