Ekonomia 2.0 trafiła już do Cities Skylines 2. Wielka aktualizacja wprowadza istotne zmiany

Patrycja Pietrowska
2024/06/25 09:45
0
0

Długa lista zmian i poprawek.

Na początku czerwca deweloperzy odpowiedzialni za Cities Skylines 2 zapowiedzieli aktualizację zatytułowaną Ekonomia 2.0. Jak wówczas przekazywano, studio chciało zapewnić graczom możliwość dokonywania „bardziej znaczących wyborów” i posiadania „większej kontroli nad różnymi aspektami rozgrywki”. Teraz wielka aktualizacja jest już dostępna dla miłośników city-buildera, choć w miastach stworzonych w poprzedniej wersji gry mogą pojawić się pewne problemy.

Cities Skylines 2
Cities Skylines 2

Cities Skylines 2 i Ekonomia 2.0

Zgodnie z przekazanymi na platformie Steam informacjami, Ekonomia 2.0 trafiła już do Cities Skylines 2. Twórcy podzielili się jednocześnie szczegółową, pokaźnych rozmiarów listą zmian i poprawek. Tak jak zapowiadano, aktualizacja obejmuje między innymi działanie usług miejskich (również ich import), system edukacji, gospodarstwa domowe, produkcję zasobów, czynsze i wskaźnik przestępczości.

Deweloperzy zaznaczają jednak, że wraz z wprowadzonymi zmianami mogą wystąpić pewne problemy z poprzednimi save’ami – chwilowo zwiększona będzie bowiem śmiertelność mieszkańców. Aby zapobiec „przyszłym, wielkim falom śmierci”, zbudowane wcześniej miasto będzie musiało zatem „pożegnać się z niektórymi swoimi obecnymi obywatelami”. Pełna lista zmian i nowości dostępna jest natomiast w tym miejscu.

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o odbiór Ekonomii 2.0 wśród graczy, użytkownicy platformy X zgłaszają pojawiające się błędy, które wynikać mogą między innymi z braku kompatybilności modów z nową wersją gry. Z drugiej strony jednak nie brakuje pozytywnych opinii, co sugeruje, że aktualizacja rzeczywiście może stanowić pierwszy krok ku poprawie rozgrywki w Cities Skylines 2.

Zbuduj miasto od podstaw i przekształć je w kwitnącą metropolię swoich marzeń w tej niezwykle realistycznej grze. Używaj wyobraźni i rozwiązuj problemy jak nigdy przedtem. Dzięki zaawansowanej symulacji i dynamicznej gospodarce możesz budować bez ograniczeń. – głosi opis Cities Skylines 2.

Na koniec przypomnijmy, że Cities Skylines 2 zadebiutowało 24 października 2023 roku. Gra jest obecnie dostępna na komputerach osobistych. W przyszłości city-builder ma również trafić na konsole.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!