Dzisiaj premiera Forza Motorsport. Gra jest już dostępna w Xbox Game Pass

Mikołaj Ciesielski
2023/10/10 10:00
1
0

Abonenci Microsoftu mogą już cieszyć się nową odsłoną popularnej serii gier wyścigowych.

Już kilka dni temu swoją przygodę z grą Forza Motorsport rozpoczęli użytkownicy, którzy zdecydowali się na kupno Edycji Premium. Dzisiaj natomiast – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – produkcja Turn 10 Studios oficjalnie debiutuje na rynku, a także w usłudze Xbox Game Pass. Czy warto zainteresować się najnowszą odsłoną popularnej serii?

Dzisiaj premiera Forza Motorsport. Gra jest już dostępna w Xbox Game Pass

Forza Motorsport debiutuje dziś na PC i Xbox Series X/S. Czy warto zagrać w nową produkcję Turn 10 Studios?

Forza Motorsport może obecnie pochwalić się średnia ocen na poziomie 84% (na podstawie 92 opinii) w serwisie OpenCritic. Warto podkreślić, że aż 93% recenzentów poleca najnowszą produkcję Turn 10 Studios. Wspomniany tytuł chwalony jest przede wszystkim za oprawę wizualną oraz dynamiczne efekty pogodowe. Wśród zalet wymienia się również sporą liczbę świetnie odwzorowanych samochodów oraz model jazdy.

Niestety Forza Motorsport posiada również kilka wad. Część recenzentów zwraca uwagę na skromną liczbę dostępnych w dniu premiery tras. Wśród minusów wymienia się również m.in. na działanie AI oraz brak różnorodności w poszczególnych trybach. Niektórzy narzekają także na system ulepszania aut. Niemniej jednak produkcja Turn 10 Studios wydaje się pozycją obowiązkową zarówno dla fanów serii, jak i miłośników gatunku.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Forza Motorsport dostępna jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji Turn 10 Studios, to zapraszamy Was do lektury: Recenzja Forza Motorsport - miało być perfekcyjnie, ale…

Komentarze
1
Brosper
Gramowicz
10/10/2023 13:43

Gra dramat. To mogła być FIFA wyścigówek a nie jest. Pusta, nic się w niej nie dzieje. Błędy na błędach. Ja mam myszkę na środku ekranu na konsoli. Czekać aż naprawią, nie karmić trola pieniędzmi.