Steam Deck Verified pozwoli sprawdzić, czy dana gra jest zgodna z urządzeniem

Mikołaj Ciesielski
2021/10/19 13:45

Produkcje dostępne na platformie Steam otrzymają jedną z czterech kategorii.

Steam Deck Verified pozwoli sprawdzić, czy dana gra jest zgodna z urządzeniem

Zapowiedziany w lipcu bieżącego roku Steam Deck zbliża się wielkimi krokami. Zgodnie z przekazanymi informacjami urządzenie powinno zadebiutować na rynku w okresie świątecznym. Tymczasem Valve zaprezentowało graczom Steam Deck Verified, czyli specjalny system oceny, dzięki któremu dowiemy się, w jakim stopniu dana produkcja jest przystosowana do nadchodzącego handhelda.

System ma zostać wprowadzony jeszcze przed premierą Steam Deck. Oceny będą natomiast widoczne zarówno w bibliotece gier, jak i w sklepie Steam. Pojawić ma się też specjalna podstrona, w której pojawią się wszystkie produkcje, mogące pochwalić się pełną zgodnością ze wspomnianym urządzeniem. Poszczególne tytuły będą mogły otrzymać jedną z czterech poniższych kategorii:

  • Zweryfikowana – taki status otrzymają produkcje, które bezproblemowo działają na Steam Deck i obsługują wszystkie funkcje urządzenia.
  • Grywalna – ta ocena jest przeznaczona dla tytułów, które będą wymagać od użytkowników samodzielnego dostosowania, np. wyboru konfiguracji kontrolera.
  • Nieobsługiwana – jak sama nazwa wskazuje, znajdą się tutaj gry, które nie będą działać na Steam Deck. Taki tytułami będą np. produkcje stworzone z myślą o goglach VR.
  • Status nieznany – będzie widoczny przy grach, które nie doczekały się klasyfikacji ze strony Valve.

Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, Steam Deck ma zadebiutować na rynku w tegorocznym okresie świątecznym. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Zainteresowani muszą natomiast przygotować się na wydatek co najmniej 1899 złotych. Pełną specyfikację sprzętu znajdziecie pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!