Dredge ze świetną sprzedażą. Twórcy nie spodziewali się aż tak dużego sukcesu

Mikołaj Ciesielski
2023/10/09 10:40
0
0

Produkcja studia Black Salt Games może pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami sprzedaży.

Dredge – rybackie RPG w klimatach lovecraftowskiego horroru – spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy, co potwierdzają m.in. recenzje użytkowników platformy Steam. Kilka tygodni po premierze poznaliśmy plany rozwoju produkcji Black Salt Games. Świetne opinie i wsparcie ze strony deweloperów sprawiły, że gra osiągnęła naprawdę spory sukces. Sami twórcy nie spodziewali się jednak, że Dredge będzie mogło pochwalić się aż tak dobrymi wynikami sprzedaży.

Dredge ze świetną sprzedażą. Twórcy nie spodziewali się aż tak dużego sukcesu

Sprzedaż Dredge przekroczyła milion egzemplarzy. Sukces gry zaskoczył samych twórców

Black Salt Games ujawniło, że sprzedaż Dredge przekroczyła już milion egzemplarzy. Trzeba przyznać, że to naprawdę świetny wynik, którego – jak wspomnieliśmy wyżej – nie spodziewali się nawet sami twórcy. Deweloperzy byli bowiem bardzo ostrożni w swoich prognozach i nie zakładali, że ich gra osiągnie aż tak duży sukces.

Mieliśmy nadzieję, że w pierwszym roku uda nam się sprzedać 100 tysięcy egzemplarzy. To byłoby dla niesamowite. To były nasze najbardziej optymistyczne prognozy, kiedy ustalaliśmy nasze oczekiwania – poinformowała producentka, Nadia Thorne.

Zakładany przez deweloperów wynik udało się jednak osiągnąć w zaledwie 24 godziny od premiery. Dredge w zaledwie jeden osiągnęło bowiem sprzedaż na poziomie 100 tysięcy egzemplarzy. Po osiągnięciu kolejnego kamienia milowego Black Salt Games ma powody do świętowania, a nam nie pozostaje nic innego, jak pogratulować twórcom sukcesu.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Dredge dostępne jest na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Już 16 listopada produkcja Black Salt Games doczeka się płatnego dodatku zatytułowanego The Pale Reach, który zaoferuje zupełnie nową historię.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!