Dragon’s Dogma 2 ze szczegółami na temat szybkiej podróży. Powrót znanych mechanik

Mikołaj Ciesielski
2023/11/26 08:50
0
0

Capcom dzieli się kolejnymi informacjai na temat swojej produkcji i przypomina o nadchodzącym pokazie.

Zgodnie z zapowiedziami już w przyszłym tygodniu gracze będą mieli okazję zobaczyć nową prezentację Dragon’s Dogma 2. W trakcie pokazu Capcom podzieli się nowymi informacjami i fragmentami rozgrywki z nowego action-RPG. Japońska firma postanowiła przypomnieć fanom o nadchodzącym wydarzeniu i przy okazji potwierdziła, że w sequelu powrócą dwie mechaniki znane z pierwszej części.

Dragon’s Dogma 2 ze szczegółami na temat szybkiej podróży. Powrót znanych mechanik

Dragon’s Dogma 2 z krótkim teaserem. Capcom potwierdza powrót mechanik z pierwszej części

We wpisie opublikowanym na portalu X (wcześniej Twitter) Capcom podzielił się szczegółami na temat szybkiej podróży. Okazuje się, że w Dragon’s Dogma 2 będzie ona wyglądać dokładnie tak samo, jak w pierwszej części z 2012 roku. Gracze będą bowiem korzystać z magicznego przedmiotu o nazwie Ferrystone, który przeniesie bohaterów z dowolnego miejsca w świecie gry do rozmieszczonych na mapie portali.

Portcrystals – bo właśnie taką nazwę w uniwersum Dragon’s Dogma noszą wspomniane portale – dzielą się na dwa rodzaje. Część z nich rozmieszczona jest w świecie gry na stałe i nie można zmieniać ich położenia. Reszta może zostać przeniesiona w dowolne miejsce, a następnie używana przez graczy do szybkiej podróży.

GramTV przedstawia:

We wspomnianym wpisie Capcom przypomniał również, że już 28 listopada o 22:00 czasu polskiego rozpocznie się Dragon’s Dogma 2 Showcase 2023. Zgodnie z zapowiedziami w wydarzeniu udział wezmą Hideaki Itsuno oraz Yoshiaki Hirabayashi, czyli odpowiednio reżyser oraz producent wspomnianej produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Capcom wciąż nie ujawnił dokładnej daty premiery, ale według nieoficjalnych informacji gra ma zadebiutować na rynku 22 marca 2024 roku.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!