Dragon’s Dogma 2 bez trybu kooperacji. Nie zabraknie jednak systemu Pionków

Mikołaj Ciesielski
2023/05/27 12:50
0
0

Towarzyszące użytkownikom postacie niezależne mają zachowywać się jak prawdziwi gracze.

Na PlayStation Showcase 2023 mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun z gry Dragon’s Dogma 2. We wspomnianym materiale nie zabrakło fragmentów rozgrywki, a także informacji o docelowych platformach. Tymczasem na oficjalnej stronie gry pojawiło się kilka dodatkowych szczegółów na temat wspomnianej produkcji. Capcom potwierdził m.in. że sequel udanego RPG-a akcji z 2012 roku – wzorem pierwowzoru – nie otrzyma trybu kooperacji.

Dragon’s Dogma 2 bez trybu kooperacji. Nie zabraknie jednak systemu Pionków

Dragon’s Dogma 2 to gra single-player, ale graczy ponownie będą wspierać Pionki

Capcom podkreśla, że Dragon’s Dogma 2 to „skupiona się na narracji gra RPG dla pojedynczego gracza”. Deweloperzy zapowiadają, że podczas rozgrywki użytkownicy sami określą nie tylko wygląd swoich postaci, ale także cel swojej podróży, skład drużyny oraz sposób, w jaki będą rozwiązywać poszczególne sytuacje.

W Dragon’s Dogma 2 nie zabraknie także Pionków. Wspomniane postacie niezależne Capcom opisuje jako „tajemnicze istoty z innego świata”, dzięki którym użytkownicy poczują się, jakby w trakcie ich przygody towarzyszyli im inni gracze. Podobnie jak w pierwszej części każdy będzie mógł stworzyć nie tylko własnego głównego bohatera, ale także jednego towarzysza, a następnie uzupełnić drużynę o Pionki innych graczy.

Deweloperzy zapowiadają, że charakter Pionków „jest w unikalny sposób określany przez gracza”. Dragon’s Dogma 2 ma również oferować ulepszoną – względem pierwszej części – oprawą wizualną i technologią fizyki, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zanurzyć się w „naprawdę wciągający świat fantasy”. Lepsza sztuczna inteligencja sprawi natomiast, że towarzyszące graczom postacie będą zachowywać się bardziej naturalnie.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Niestety Capcom nie ujawnił nawet przybliżonej daty premiery gry. Fanom pierwowzoru nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne materiały i informacje dotyczące wyczekiwanego sequela.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!