Dragon Age: The Veilguard na 20-minutowym gameplayu. Nowe RPG BioWare w akcji

Mikołaj Ciesielski
2024/06/11 17:26
6
0

Zobaczcie, jak prezentuje się nowa odsłona serii Dragon Age.

Kilka godzin temu informowaliśmy o krótkim teaserze z fragmentami rozgrywki z Dragon Age: The Veilguard. Natomiast równo o 17:00 czasu polskiego – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – BioWare opublikowało pierwszy gameplay z nowej odsłony serii Dragon Age. Na fanów wspomnianego cyklu czeka 20-minutowy materiał wideo, który pozwala sprawdzić, jak Dragon Age: The Veilguard prezentuje się w akcji.

Dragon Age: The Veilguard
Dragon Age: The Veilguard

BioWare prezentuje 20-minutowy gameplay z Dragon Age: The Veilguard

Zgodnie z przekazanymi informacjami pierwszy gameplay z Dragon Age: The Veilguard pokazuje pochodzi z bardzo wczesnego etapu gry. Bohaterowie odwiedzają miasto m.in. Minratus, czyli stolicę Imperium Tevinter, gdzie próbują przerwać niebezpieczny rytuał. W opublikowanym przez BioWare materiale nie zabrakło oczywiście walki z oponentami. Deweloperzy pokazali również rozmowy z towarzyszami, a także kilka scenek przerywnikowych. Całość znajdziecie na dole wiadomości.

W Dragon Age: The Veilguard wcielą się w Rooka – nowego bohatera, którego gracze będą mogli stworzyć według własnych upodobań, który wspólnie z drużyną bohaterów znanych jako Straż Zasłony walczy na pierwszej linii frontu. BioWare zapewnia, że nadchodząca odsłona Dragon Age będzie zawierać „jedne z najbardziej rozbudowanych wątków fabularnych w historii” serii.

GramTV przedstawia:

Fani mogą liczyć m.in. na romanse, tragiczne straty czy skomplikowane wybory, które mają wpływać na relacje graczy, a także na losy Straży Zasłony. Każdy z towarzyszy w Dragon Age: The Veilguard będzie mógł pochwalić się unikalnymi umiejętnościami i „ciekawą historią”. Użytkownicy będą mogli z kolei tworzyć różne kombinacje dwóch z siedmiu kompanów, co pozwoli sprostać różnym wyzwaniom i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon Age: The Veilguard powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nowa odsłona popularnej serii od BioWare ma zadebiutować na wymienionych platformach jesienią 2024 roku. Dokładna data premiery nie jest jednak obecnie znana.

Komentarze
6
koNraDM4
Gramowicz
Ostatni niedziela
Xzwart napisał:

Praktycznie 0 gamplayu, same cutscenki, ta gra to symulator biegania a nie action RPG.

Chyba nie grałeś w poprzednie części

Xzwart
Gramowicz
12/06/2024 07:20

Praktycznie 0 gamplayu, same cutscenki, ta gra to symulator biegania a nie action RPG.

MisioKGB
Gramowicz
11/06/2024 20:35

Nie wiem jak dla mnie wygląda całkiem spoko. Grałem we wszystkie części, ale w sumie już ze sto lat temu to nie kojarzę jak mocno ta się różni od poprzednich. Chyba nie ma tego paska z umiejętnościami na dole?
Trwa Wczytywanie