Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Dragon Age: Origins z fanowskim remasterem. Porównanie z oryginalną wersją

Radosław Krajewski
2022/05/14 17:00

Fani ponownie wzięli sprawy w swoje ręce.

Jeżeli przed premierą czwartej części Dragon Age’a chcielibyście sprawdzić pierwszą część, ale archaiczna grafika z miejsca Was odrzuca, to ten fanowski remaster został stworzony z myślą o Was. Dalishious przez ostatnie miesiące pracował nad odświeżeniem pierwszej odsłony popularnej serii RPG-ów od BioWare i właśnie podzielił się efektami. Modyfikacji zatytułowanej Dragon Age Origins Unoffical Remaster daleko do wersji, pod którą mogliby się podpisać deweloperzy, ale jak przyznał sam autor moda, jego praca została ukończona, choć nie wyklucza, że w przyszłości jeszcze wypuści jakieś poprawki.

Dragon Age: Origins z fanowskim remasterem. Porównanie z oryginalną wersją

Celem tego moda jest sprawienie, aby Dragon Age Origins wyglądał na nieco mniej przestarzały, przy jednoczesnym zachowaniu jego niezapomnianego stylu i atmosfery. Przede wszystkim oznacza to ulepszenie większości tekstur w grze, co zrobiłem za pomocą kombinacji sztucznej inteligencji, ręcznego przerysowania i zamienników z późniejszych gier. Mod zawiera również pewne zamienniki siatki z kolejnych części serii. Załączone zrzuty ekranu to zaledwie maleńki zestaw przykładów ponad 3000 ulepszeń plików.

GramTV przedstawia:

Dragon Age Origins Unoffical Remaster wprowadza tekstury oraz siatki w wyższej jakości. Dodatkowo odcienie skóry, włosów oraz oczu postaci zyskały żywsze barwy. Zmieniły się nawet cutscenki, które zyskały bardziej filmowy charakter. Dalishious dodał również nowe opcje w kreatorze postaci, a także zmienił wygląd głów i twarzy większości postaci niezależnych, aby wyglądały mniej „głupkowato”, niż w oryginale.

Jeżeli jesteście zainteresowani sprawdzeniem Dragon Age Origins Unoffical Remaster, to pliki instalacyjne wraz z instrukcją znajdziecie w tym miejscu. Poniżej zobaczycie kilka screenów z porównaniami z nieoficjalnego remastera i oryginalnej wersji gry.

Komentarze
1
haderQ
Gramowicz
15/05/2022 18:13

No i nie wiem, przejść jeszcze raz czy nie... 

No dobra, idę instalować.