Doom 2 z nowym rekordem pobitym po 26 latach. Gracz nie pokonał żadnego przeciwnika

Radosław Krajewski
2024/04/18 11:45
0
0

Rekord został pobity po 26 latach, a jego wynik poprawiony aż o sekundę.

Na początku kwietnia padł nowy rekord w Doomie 2. Od premiery kultowego FPS-a minęło już 30 lat, a speedrunnerzy wciąż próbują pobić kolejne rekordy. Jeden z nich długo nie był możliwy do pobicia i czekał aż 26 lat, zanim ktoś ustanowi jeszcze lepszy wynik. W końcu udało się to graczowi o nicku 4shockblast, który poprawił rekord aż o jedną sekundę.

Doom 2 z nowym rekordem pobitym po 26 latach. Gracz nie pokonał żadnego przeciwnika

Doom 2 – rekord przejścia jednej z map pobity po 26 latach

Mapa „Entryway” jest stosunkowo mała i można było ją przejść w zaledwie pięć sekund. Dotychczasowy rekord należał do Thomasa „Pantery” Pilgera, który ustanowił go w 1998 roku. Ten rekord nie jest już aktualny i nowy należy do 4shockblast, któremu udało się pokonać arenę w zaledwie cztery sekundy. Niesamowity wyczyn zobaczycie na poniższym filmie.

Gracz znany jest w środowisku speedrunnerskim. Posiada także inne rekordy w serii Doom, w tym najszybsze ukończenie pierwszego poziomu w oryginalnym Doomie.

GramTV przedstawia:

Jak możemy zobaczyć na materiale, gracz oddał zaledwie dwa cztery strzały, a żaden z nich nie trafił w przeciwnika. To pacyfistyczne podejście pozwoliło mu na błyskawiczne przebiegnięcie mapy, wykorzystując wszystkie legalne środki, potrzebne do pobicia rekordu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!