Disney usuwa ze swojego kalendarza film z Gwiezdnych wojen. Nowe daty premier

Radosław Krajewski
2022/09/16 12:30

Zmian nie ustrzegła się również jedna z produkcji Marvela.

Fani Gwiezdnych wojen już trzy lata czekają na premierę nowego kinowego filmu z serii. Promykiem nadziei miał być Rogue Squadron od Patty Jenkins, którego data premiery została wyznaczona na 22 grudnia 2023 roku. Od dłuższego czasu już wiemy, że produkcja nie trafi do widzów na czas, ale dopiero teraz Disney zdecydował się usunąć tę propozycję ze swojego kalendarza premier. Tym samym sympatycy uniwersum będą musieli poczekać jeszcze kilka lat, aż swój gwiezdnowojenny film przygotuje Taika Waititi.

Disney usuwa ze swojego kalendarza film z Gwiezdnych wojen. Nowe daty premier

W miniony weekend odbył się D23 Expo, na którym Disney zaprezentował kilka nowych filmów. Teraz część z tych produkcji otrzymała swoje daty premier. Tym samym Królewna Śnieżka zadebiutuje w kinach 22 marca 2024 roku, W głowie się nie mieści 2 pojawi się 14 czerwca 2024 roku, zaś premiera Mufasa: The Lion King została wyznaczona na 5 lipca 2024 roku.

GramTV przedstawia:

Ponadto Disney zaktualizował daty premier na przyszły rok. Next Goal Wins od Taiki Waititiego pojawi się 21 kwietnia 2023 roku, nowa animacja Disneya Wish zadebiutuje 22 listopada 2023 roku, zaś Elio, czyli kolejna produkcja Pixara, nie trafi w do kin w przyszłym roku, ale dopiero 1 marca 2024 roku.

Film Marvela przesunięty o kilka miesięcy

Również Marvel musiał przesunąć jeden ze swoich filmów wyznaczonych na 2024 rok. Pierwotnie nieujawniona jeszcze produkcja miała pojawić się w kinach 16 lutego 2024 roku, ale poczekamy na nią nieco dłużej. Film zadebiutuje 6 września 2024 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!