Diablo IV wycieka do sieci. Kreator postaci, handel przedmiotami i nie tylko

Maria Wawrzyniak
2022/08/07 17:30

W sieci pojawiły się kolejne przecieki z gry Diablo IV – tym razem dotyczą one przede wszystkim tworzenia postaci.

UWAGA! Jeśli chcecie unikać jakichkolwiek – nawet najmniejszych – spoilerów z gry Diablo IV to nie czytajcie dalszej części tej wiadomości.

Diablo IV | Blizzard Entertainment

Jak podaje między innymi serwis Games Radar, na internetowym horyzoncie pojawiły się kolejne przecieki z gry Diablo IV. W pierwszej kolejności zawitały na forum Reddit, skąd szybko zniknęły, ale – jak doskonale wiadomo – w sieci nic nie ginie. Zobaczyliśmy przede wszystkim kreator postaci; screeny zamieszczamy poniżej (pochodzą ze strony diablo4.judgehype.com. Oprócz tego otrzymaliśmy informacje na temat handlu przedmiotami i mikrotransakcji. Krótko mówiąc, zapraszamy do zestawienia nowych szczegółów!

Kreator postaci w grze Diablo IV

Na samym początku naszej przygody zobaczymy ekran, który przeniesie nas do kreatora postaci. Pierwszym krokiem jest wybranie jednej z pięciu klas: czarodzieja, druida, nekromantę, barbarzyńcę lub łotra.

Dalej musimy wybrać płeć oraz wygląd naszego bohatera. Nie znajdziemy tutaj suwaków – będziemy mogli za to wybrać przygotowaną przez twórców teksturę. Wybierzemy też tatuaże, makijaż oraz biżuterię. Do tego wszystkiego dojdzie kolor skóry i owłosienia.

GramTV przedstawia:

Na koniec otrzymamy wybór odnośnie do poziomu trudności. Według przecieku przy pierwszym podejściu możemy przystąpić do zabawy na poziomie poszukiwacza przygód lub weterana. Dostępna ma być także opcja stworzenia postaci hardkorowej, czyli takiej, którą bezpowrotnie stracimy przy pierwszym zgonie.

Handel przedmiotami w grze i mikrotransakcje

Oprócz tego pojawiły się przecieki sugerujące, iż w Diablo IV pojawi się możliwość handlowania przedmiotami z innymi graczami – tyczy się to jednak wyłącznie rzadkich (żółtych), magicznych (niebieskich) i zwykłych (szarych) elementów ekwipunku w limitowanym zakresie. Nie będziemy więc w stanie sprzedać przedmiotów legendarnych, unikalnych, ani też części zestawów.

Poza tym dziennikarz Jason Schreier zauważył, iż w alfa-testach gry nie ma mikrotransakcji. Oczywiście, nie oznacza to, że twórcy nie dodadzą ich do finalnej wersji; studio mówiło już wcześniej, że zamierza uruchomić w grze sklep, ale ograniczyć się jedynie do elementów kosmetycznych.

Przypomnijmy na koniec, że Diablo IV ma zadebiutować w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!