Denis Villeneuve zekranizuje kolejną wielką serię science fiction?

Radosław Krajewski
2023/11/28 11:30
0
0

Reżyser jest wielkim fanem tej serii i od dawna chce nakręcić na jej podstawie film.

W pierwszym kwartale przyszłego roku do kin trafi nowy film Denisa Villeneuve’a, czyli Diuna 2. Niedawno Warner Bros. ponownie zmienił datę premiery filmu, tym razem przyśpieszając debiut na dużym ekranie. Według niedawnych pogłosek kolejnym projektem reżysera będzie Kleopatra, do której zaprosi Zendayę i Timotheego Chalameta. Nie oznacza to, że Denis Villeneuve ma zamiar skończyć z Diuną i w jednym z wywiadów potwierdził, że w planach jest również trzecia część, domykająca wątki Paula Atrydy. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby reżyser stanął za kamerą kolejnej ekranizacji wielkiej serii science fiction. Scenarzysta Eric Roth rzucił sugestię, że Villeneuve może zrealizować swoje kolejne marzenie i nakręcić film na podstawie Spotkania z Ramą autorstwa Arthura C. Clarke’a.

Denis Villeneuve zekranizuje kolejną wielką serię science fiction?
Foto: Pablo Palomeque

Denis Villeneuve nakręci ekranizację książki Spotkanie z Ramą?

Już w 2021 roku mówiło się, że następnym projektem Denisa Villeneuve’a może być ekranizacja książkowego arcydzieła sci-fi. Teraz scenarzysta Forresta Gumpa, Ciekawego przypadku Benjamina Buttona i Diuny w podcaście A Script Apart stwierdził, że napisał dla reżysera scenariusz, sugerując, że może właśnie chodzić o Spotkanie z Ramą.

Właśnie napisałem film dla Denisa Villeneuve’a… Zobaczymy, co się z nim stanie, ale dotyczy on przestrzeni, czasu i ogromnej samotności. Z pewnością chodzi też o wieczność.

Roth został dopytany o tajemniczy projekt przez serwis World of Reel. Scenarzysta odparł, że na razie nie zdradzi więcej szczegółów, ale ten scenariusz zmusił go do znalezienia odpowiedzi na ważne pytania.

Tytuł będzie musiał na razie pozostać tajemnicą. Dość powiedzieć, że w wieku 78 lat próbuję znaleźć odpowiedzi na pytania, na które nie ma odpowiedzi.

GramTV przedstawia:

Spotkanie z Ramą to powieść Arthura C. Clarke’a, która została wydana w 1973 roku i nagrodzona m.in. Nagrodą Nebula i Nagrodą Hugo. Historia rozgrywa się w 2130 roku, w którym ludzkość odkrywa tajemniczy obiekt ogromnych rozmiarów na orbicie Jowisza. Niedługo później dowiadują się, że nie jest to naturalny obiekt pochodzący z kosmosu, ale statek kosmiczny obcej cywilizacji. Ludzie rozpoczynają przygotowania, aby poznać odpowiedzi dotyczące statku nazwanego Ramą, który zdaje się nieuchronnie zbliżać do Słońca. Pod dowództwem komandora Nortona zostaje wysłana załoga, która ma dostać się na pokład tajemniczego obiektu i dowiedzieć się, kto stoi za technologią, która dalece wykracza poza ludzkie możliwości.

Cykl Rama doczekał się czterech bezpośrednich kontynuacji: Rama II, Ogród Ramy i Tajemnice Ramy, które zostały napisane wspólnie przez Clarke’a i Gentry’ego Lee. Lee odpowiada również za poboczną historię rozgrywającą się w świecie Ramy, która została przedstawiona w dwóch powieściach: Świetlani posłańcy oraz Dom w przestworzach.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!