Dead Space Remake już na Steam. Poznaliśmy kilka szczegółów na temat produkcji

Mikołaj Ciesielski
2022/09/07 08:50
0
0

Odświeżona wersja gry Visceral Games doczekała się własnej karty na platformie Valve.

Dead Space Remake już na Steam. Poznaliśmy kilka szczegółów na temat produkcji

W połowie maja poznaliśmy dokładną datą premiery gry Dead Space Remake. Tymczasem odświeżona wersja produkcji studia Visceral Games pojawiła się na Steam. Tytuł doczekał się już własnej karty na platformie Valve, dzięki czemu otrzymaliśmy kilka nowych szczegółów, w tym m.in. informacje o planowanych wersjach językowych.

Dead Space Remake z pełną polską wersją językową?

Z informacji dostępnych na Steam wynika, że Dead Space Remake ukaże się na rynku w polskiej wersji językowej, a gracze znad Wisły mogą liczyć nie tylko na przetłumaczony interfejs, ale także na rodzimy dubbing. Do tej pory nie wspominano, że odświeżona wersja produkcji studia Visceral Games ma otrzymać pełną lokalizację, dlatego warto poczekać na potwierdzenie tej wiadomości przez wydawcę.

W opisie gry możemy natomiast przeczytać, że „dzięki mocy silnika Frostbite” remake Dead Space zapewni „niezrównaną grafikę” oraz „trzymającą w napięciu oprawę dźwiękową”. Fani mogą liczyć również na „ulepszenia rozgrywki”, a deweloperzy zapewniają, że zamierzają zachować „wierność emocjonującej idei oryginału”.

Na platformie Valve pojawiły się także pierwsze informacje dotyczące minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych. Okazuje się, że do uruchomienia gry potrzebny będzie co najmniej procesor AMD Ryzen 5 2600x lub Intel Core i5-8600. Zalecaną konfiguracją jest natomiast AMD Ryzen 5 5600X lub Intel Core i5-11600K. W obu przypadkach twórcy rekomendują korzystanie z 8 GB pamięci RAM. Niewykluczone jednak, że wkrótce otrzymamy pełne wymagania sprzętowe i powyższe informacje doczekają się aktualizacji.

Na koniec przypomnijmy, że Dead Space Remake zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja ma zadebiutować na wymienionych platformach 27 stycznia 2023 roku. Warto również pamiętać, że pod względem fabuły oraz głównych założeń w mechanice rozgrywki odświeżona wersja gry pozostaje wierna oryginałowi.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!