Thymesia – mroczne i wymagające action-RPG z datą premiery i nowym zwiastunem

Mikołaj Ciesielski
2021/08/28 12:35

Produkcja OverBoard Studio zmierza wyłącznie na komputery osobiste.

Thymesia – mroczne i wymagające action-RPG z datą premiery i nowym zwiastunem

Thymesia, czyli mroczne action-RPG dla fanów gier z gatunku soulslike, zapowiedziano w marcu bieżącego roku. Deweloperzy z OverBoard Studio zapewniali wówczas, że ich produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że twórcy dotrzymają obietnicy, ponieważ zgodnie z informacjami zawartymi w najnowszym zwiastunie Thymesia ma trafić do sprzedaży 7 grudnia. Materiał, w którym nie zabrakło fragmentów rozgrywki, znajdziecie na dole wiadomości.

Niegdyś kwitnące dzięki mocy alchemicznej królestwo dotknęła tragedia. Gdy cena alchemii wyszła na jaw, podjęto opłakaną w skutkach próbę zaprzestania jej użytkowania – w ciągu kilku dni królestwo pogrążyło się w chaosie, a jego ulice wypełniły potwory. Klucz do zrozumienia przyczyn katastrofy leży w dłoniach Corvusa, ale ten stracił pamięć. Prawda kryje się w jego wspomnieniach, ale za każdym razem, gdy sięgnie do pamięci, znajduje tylko więcej tajemnic – czytamy w opisie gry na platformie Steam.

GramTV przedstawia:

Jak wspomnieliśmy wyżej, Thymesia zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Produkcja OverBoard Studio pozwoli graczom wcielić się w tajemniczego Corvusa, który zna przyczyny upadku królestwa. Gracze będą musieli pomóc odzyskać protagoniście utraconą pamięć. W tym celu użytkownicy wyruszą w podróż, w której trakcie będą kompletować wspomnienia bohatera. Warto również zaznaczyć, że podejmowane podczas zabawy wybory oraz zebrane kluczowe dla fabuły przedmioty wpłyną na zakończenie historii.

Podobnie jak w przypadku innych produkcjach z gatunku soulslike, tak i rozgrywka w grze Thymesia skupia się przede wszystkim na wymagających starciach z oponentami. System walki jest krwawy i dynamiczny. Nie zabraknie też możliwości parowania oraz unikania wrogich ataków. W trakcie zabawy zmierzymy się nie tylko ze zwykłymi przeciwnikami, ale też z bossami, za których pokonanie otrzymamy możliwość wyprowadzania specjalnych ataków.

Głównym orężem Corvusa jest miecz jednoręczny oraz sztylet, które cechują się dużą szybkością i małym zasięgiem, co zmusza do walki z oponentami na bliskim dystansie. Z pomocą przychodzą wspomniane ataki specjalne, dzięki którym bohater będzie mógł m.in. materializować określone bronie, pozwalające mu trzymać wrogów na dystans. Ponadto protagonista może przybierać formę kruka, co pozwoli ranić wrogów z dużą szybkością.

W Thymesia nie zabraknie też systemu rozwoju postaci. Umiejętności naszego bohatera będziemy rozwijać za sprawą zdobywanych punktów doświadczenia. Deweloperzy z OverBoard Studio stawiają w tej kwestii na swobodę, dzięki której każdy gracz będzie mógł samodzielnie zdefiniować swój styl walki. Warto jednak pamiętać, że niektóre z broni i umiejętności radzą sobie z danym oponentem lepiej, a niektóre gorzej. Tymczasem rzućcie okiem na najnowszy zwiastun i dajcie znać, czy zamierzacie sprawdzić grę Thymesia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!