„Darmowa” aktualizacja do Ark: Survival Evolved jednak będzie płatna. Gracze są wściekli

Radosław Krajewski
2023/04/04 11:30
0
0

Twórcy wycofują się ze swoich wcześniejszych planów i wymagają od graczy zapłacenia niemałej kwoty.

Studio Wildcard w styczniu zapowiedziało darmową aktualizację do Ark: Survival Evoled, która miała przenieść grę na silnik Unreal Engine 5. Sześcioletni tytuł miał otrzymać bezpłatny remaster, ale deweloperzy właśnie wycofali się z tych planów. Współzałożyciel studia, Jeremy Stieglitz, podczas pierwszej zapowiedzi wspomniał o darmowym upgradzie gry, ale w ubiegłym tygodniu Ark: Survival Ascended – tytuł nowej wersji na UE5 – otrzymał oficjalną zapowiedź, w której zabrakło wzmianki o nieponoszeniu dodatkowych kosztów przez fanów.

„Darmowa” aktualizacja do Ark: Survival Evolved jednak będzie płatna. Gracze są wściekli

Ark: Survival Ascended będzie płatny

Wildcard ogłosiło, że gracze będą mogli kupić remaster w ramach pakietu Ark Respawned Bundle, który obejmuje Ark: Survival Ascended oraz Ark 2, które zostało niedawno opóźnione, za 50 dolarów. Pakiet będzie dostępny do kupienia przez rok, począwszy od końca sierpnia bieżącego roku, a następnie obie gry będą dostępne do kupienia osobno.

Co gorsze, deweloperzy ogłosili zamknięcie oficjalnych serwerów dotychczasowej wersji gry po uruchomieniu remastera. Tym samym studio wymusza na graczach zakup aktualizacji. Gracze, którzy tego nie zrobią, będą mogli przenieść się na prywatne serwery lub grać wyłącznie w trybie dla pojedynczego gracza.

W tym czasie ostateczne dane zapisu z oficjalnych serwerów Ark: Survival Evolved zostaną przesłane, aby gracze mogli ponownie hostować na własnych serwerach lub grać w trybie dla jednego gracza. Nadal będziesz mógł grać na serwerach dla jednego gracza, niededykowanych i nieoficjalnych serwerach. Ark: Survival Ascended będzie miało własną, w pełni obsługiwaną oficjalną sieć na wszystkie platformy.

GramTV przedstawia:

Na Reddicie nie brakuje głosów oburzenia praktyką Wildcard. Graczy irytuje zarówno perspektywa ponownego zakupu gry i to za niemałą kwotę, jak również według nich nieczyste zagrywki studia, które chce ponownie zarobić na wiernych graczach. Inni wskazują, że posiadacze wersji na konsolach Xbox One i PlayStation 4 pozostaną praktycznie bez wsparcia gry. Niektórzy jednak tłumaczą, że tym ruchem deweloperzy chcą zarobić na rozwój Ark 2, a 50 dolarów nie jest wygórowaną ceną za obie produkcje z serii Ark.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!