Czy powstanie wersja reżyserka Oppenheimera? Cillian Murphy zdradził szokującą informację

Radosław Krajewski
2023/08/08 13:00
1
0

Nikt nie pracuje na planie tak jak Christopher Nolan.

Oppenheimer wciąż się nie zatrzymuje i po trzecim weekendzie ma na swoim koncie już ponad 550 milionów dolarów globalnych wpływów. Nie widać końca szału na Barbenheimer i film ma jeszcze przed sobą wiele milionów do zgarnięcia z kas kin. Universal Pictures nie będzie jednak mogło skorzystać z wersji reżyserskiej Oppenheimera, aby wprowadzić film ponownie na duży ekran za jakiś czas. Jeżeli zastanawialiście się, dlaczego produkcje w reżyserii Christophera Nolana nigdy nie mają rozszerzonych wersji, ani tym bardziej usuniętych scen w dodatkach na płytach DVD i BD, to odpowiedź dostarczył Cillian Murphy.

Czy powstanie wersja reżyserka Oppenheimera? Cillian Murphy zdradził szokującą informację

Gwiazda Oppenheimera zdradziła, że nie ma szans na wersję reżyserką filmu

Aktor w rozmowie z Collider przyznał, że Nolan przed wejściem na plan ma wszystko dokładnie zaplanowane. Tym samym oszczędza czas i pieniądze, po prostu nie kręcąc scen, które nie mają znaleźć się w filmie. Z tego względu nie ma żadnego dodatkowego materiału, który na etapie postprodukcji zostałby przez reżysera odrzucony.

W filmach Chrisa Nolana nie ma usuniętych scen. Dlatego w jego filmach w dodatkach na DVD nie ma usuniętych scen, ponieważ cały scenariusz jest filmem. On dokładnie wie, co chce nakręcić – nie majstruje przy tym, próbując zmieniać historię. Taki jest jego film.

GramTV przedstawia:

Christopher Nolan jest więc prawdziwym ewenementem w Hollywood, które znane jest z częstego zmieniania scenariuszy podczas kręcenia filmów, które potrzebują dodatkowych tygodni, a w skrajnych przypadkach nawet miesięcy dokrętek, czyli dodatkowego czasu na planie. Nic więc dziwnego, że Oppenheimer został nakręcony w raptem dwa miesiące, co przy trzygodzinnym filmie wydaje się to ekstremalnie krótkim czasem produkcyjnym.

Komentarze
1
ZubenPL
Gramowicz
08/08/2023 13:58

Mroczny Rycerz powstaje na pewno miał jakieś niewykorzystane sceny, oczywiście nikt ich już nie zobaczy bo to co trafiło do kin u nolana zawsze jest już finalną wersją reżyserską.