Czekasz na Nintendo Switch Pro? Mamy raczej złe wieści

DK
2022/08/08 10:45

Ujawnione przez reportera Bloomberga dane mają pochodzić od samego dyrektora Nintendo.

Podobnie jak Xbox i PlayStation, Nintendo boryka się aktualnie z niedoborami produkcji i dostaw komponentów. W związku z tym nie ma się co dziwić temu, że producent Switcha nie planuje wydawać żadnego nowego sprzętu w najbliższym czasie – a przynajmniej nie w tym roku podatkowym.

Tak napisał Takashi Mochizuki z Bloomberga, który w redakcji zajmuje się informacjami dotyczącymi gier i sprzętu. Dziennikarz wyjawił, że do marca 2023 na rynku nie zadebiutuje żaden nowy sprzęt od Nintendo. Redaktor Bloomberga jako źródło tej informacji wskazał azjatycki indeks giełdowy Nikkei. Najpewniej przeprowadzono rozmowę z dyrektorem japońskiej firmy – i stąd Nikkei posiada te dane.

Switch nadal cieszy się dużą popularnością

Konsola Nintendo Switch zadebiutowała na rynku w 2017. Do tej pory konsola sprzedaje się całkiem dobrze i między innymi dlatego Japończycy nie wypuścili – ani nawet nie zapowiedzieli – żadnego ulepszonego wariantu. Zamiast tego pod koniec 2021 do sklepów trafił Switch OLED, który oferuje nieco większy ekran z intensywniejszymi barwami i 64 GB wewnętrznej pamięci (zamiast 32 GB).

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
SebekPL2
Gramowicz
08/08/2022 11:44

To logiczne, że nie będzie żadnej nowej wersji podczas recesji i załamania łańcuchów produkcyjnych skoro i tak switch się dobrze sprzedaje w obecnej formie oraz stary sprzęt łatwiej zrobić bo i materiały są tańsze i bardziej dostępne. Switch "Pro" pojawi się tylko gdy podstawowa wersja nie da rady uciągnąć kolejnych gier w więcej niż 20fps oraz gdy sprzedaż zacznie spadać. Chociaż jeśli zaczną to przeciągać za bardzo prędzej doczekamy się następcy switcha.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
08/08/2022 10:54

Duży błąd z ich strony.