Cyberpunk 2077 wciąż ze świetnymi wynikami. CDPR chwali się minionym miesiącem

Maria Wawrzyniak
2022/10/19 21:00
2
0

Przedstawiciele polskiego studia ujawnili, ile osób bawiło się w grze dziennie przez minione cztery tygodnie.

Można chyba śmiało stwierdzić, że gra Cyberpunk 2077 przeżywa właśnie swoją drugą młodość. Jakiś czas temu poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży produkcji – wówczas dowiedzieliśmy się, iż sprzedaż tytułu przekroczyła 20 milionów egzemplarzy. Dziś natomiast przedstawiciele polskiego studia CD Projekt RED pochwalili się statystykami z minionych czterech tygodni, które są naprawdę zadowalające.

Cyberpunk 2077 wciąż ze świetnymi wynikami. CDPR chwali się minionym miesiącem

Cyberpunk 2077 ma za sobą świetny miesiąc

Na oficjalnym profilu tytułu na Twitterze ujawniono, że przez ostatnie cztery tygodnie dziennie w grze bawiło się milion użytkowników. Statystyki robią wrażenie, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że w grudniu bieżącego roku Cyberpunk 2077 skończy dwa lata. Oczywiście, popularność tytułu jest przede wszystkim związana z sukcesem serialu anime Cyberpunk: Edgerunners. Dzieło podbiło serca widzów na całym świecie i stało się jedną z najchętniej oglądanych produkcji na platformie streamingowej Netflix. Z tej okazji do gry trafiła zawartość związana z tym serialem. Oprócz tego czekamy też na rozszerzenie fabularne Phantom Liberty, które na pewno zachęci wielu graczy do powrotu. Pozostaje pogratulować i trzymać kciuki!

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także (w tym roku) na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
20/10/2022 10:15
Gumiaczek napisał:

Każde większe studio ma swoje za uszami. Cd project też swoje odwalił i za to oberwał. Może to i dobrze że tak się stało i zeszło z nich jarzmo jakiegoś studia wybranego i mesjasza w branży gier. 

Nah, jedyne co się zmieni to ich marketing. Tzn nie będą używać haseł jak "zostawiamy chciwość innym" bo moment jak coś takiego znowu spróbują to wszyscy im przypomną co robili przy Cyberpunku.

Ten "mesjasz branży gier" to dosłownie był ich marketing bo granie dobrego kolesia to była jedyna rzecz którą mieli bo jeszcze zbytnio nie zszargali swojego imienia przed CP.

Tyle że CD Projekt to spółka giełdowa. A spółki giełdowe muszą robić słupki finansowe. Więc nie tylko nie mogą zostawić chciwości innym ale wręcz muszą być jeszcze bardziej chciwi i muszą szukać innych źródeł dochodu. Dlatego też już robią gry mobilne z mikropłatnościami np. Czyli to co najgorsze w grach wideo.

Prawda jest po prostu taka że moment jak musieli wybrać pomiędzy dodatkowym zyskiem z zrobieniem tego co powinni to zysk wygrał.

Gumiaczek
Gramowicz
19/10/2022 21:10

Każde większe studio ma swoje za uszami. Cd project też swoje odwalił i za to oberwał. Może to i dobrze że tak się stało i zeszło z nich jarzmo jakiegoś studia wybranego i mesjasza w branży gier.