Co wiemy o Diablo Immortal? Garść przydatnych informacji

Smolak
2022/04/25 15:30

Gotowi na starcia z hordami diabelskich pomiotów?

Podczas dzisiejszej konferencji Blizzard wyszedł naprzeciw oczekiwaniom zniecierpliwionych fanów i podał oficjalną datę premiery. Ekipa Zamieci zaskoczyła przede wszystkim tym, że Diablo Immortal pojawi się również na PC. Gra będzie wspierała rozgrywkę oraz progresję międzyplatformową. Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z dzisiejszego pokazu?

Co wiemy o Diablo Immortal? Garść przydatnych informacji

2 czerwca dostęp do Diablo Immortal otrzymają gracze w większości regionów świata. Na swoją kolej będą musieli poczekać niektórzy użytkownicy z regionów Azji i Oceanii, gdzie gra pojawi się kilka tygodni później.

Pecetowa wersja Diablo Immortal będzie wydana w formie otwartych beta-testów. Gra otrzyma wsparcie wyłącznie dla sprzętów działających w oparciu o system Windows. Oczywiście, wersja mobilna będzie dostępna dla urządzeń z systemami Android i iOS.

Na starcie otrzymamy dostęp do 6 klas postaci – barbarzyńców, krzyżowców, łowców demonów, mnichów, nekromantów i czarowników. Bohaterowie wyruszą w podróż przez osiem wyjątkowych obszarów i Zachodnią Marchię.

“Diablo Immortal to gra MMOARPG (fabularna gra akcji typu MMO), która zapewnia zupełnie nowe dla serii doświadczenia społecznościowe. Gracze dzielą z innymi ogromny świat podczas eksploracji Sanktuarium, tworzą ośmioosobowe oddziały, aby podejmować grupowe wyzwania, takie jak intensywne walki z bossami w Piekielnym Relikwiarzu, oraz dołączają do klanów z maksymalnie 150 znajomymi, aby zdobywać wymagające osiągnięcia klanowe.” – czytamy w opisie gry.

GramTV przedstawia:

Fabuła rozgrywać się będzie pomiędzy wydarzeniami znanymi z Diablo II i Diablo III. Twórcy obiecują, że w trakcie rozgrywki spotkamy zarówno nowe, jak i znajome twarze. Oczywiście, nie zabraknie jednej z najważniejszych postaci serii – Deckarda Keina.

Gra będzie zawierała rozbudowany system frakcyjnych starć PvP. W trybie nazwanym Cykl Konfliktu gracze będą mogli łączyć się w grupy, by walczyć w nieustającej wojnie. Najlepszy z graczy zostanie uhonorowany Koroną Wieczności oraz tytułem Przywódcy Nieśmiertelnych. Nie będzie mógł jednak spocząć na laurach, gdyż ciągle będzie musiał bronić swojego panowania w wielu trybach. Jednym z nich mają być brutalne starcia 1 na 30.

„Demony z Płonących Piekieł czekają na zgładzenie w najbardziej rozbudowanej grze z serii Diablo, jaką kiedykolwiek wydała firma Blizzard. Jako że jest to pierwsza gra Blizzarda zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, ważne było dla nas dostarczenie wrażeń godnych tej marki. Dlatego też przeprowadziliśmy wiele testów, uwzględniliśmy mnóstwo opinii i stworzyliśmy grę, którą z wielką radością dzielimy się z graczami. Nie możemy się doczekać, kiedy wydamy tę niesamowitą odsłonę serii Diablo. Niecierpliwie czekamy, by dołączyć do wszystkich w Sanktuarium”. – powiedział Mike Ybarra, prezes Blizzard Entertainment.

Jak wiadomo, Diablo Immortal to darmowa produkcja z systemem opcjonalnych zakupów. Aktualnie chęć rozgrywki, poprzez wstępną rejestrację, wyraziło ponad 30 milionów użytkowników. Jesteście gotowi na starcia z hordami popleczników piekieł? Wsiadacie do hype trainu?

Komentarze
2
SebekPL2
Gramowicz
25/04/2022 16:02

No i już mi sie nie chce pobierać na fona skoro jest też na pc

wolff01
Gramowicz
25/04/2022 15:52

Najbardziej hejtowana gra Blizzarda okaże się pewnie ich największym hitem :)