Chamska podróbka Baldur’s Gate 3 szybko usunięta. Larian Studios reaguje

Radosław Krajewski
2023/09/28 16:00
0
0

Nie będzie takiego podrabiania.

Po wielkim sukcesie Baldur’s Gate 3 jasnym było, że wcześniej czy później pojawią się następcy hitu od Larian Studios, którzy mniej lub bardziej udolnie będą próbowali skopiować poszczególne mechaniki, rozwiązania gameplayowe, a nawet grafiki pochodzące z gry. Mobilna podróbka Balder War zwróciła uwagę deweloperów z Larian Studios, którzy „pogrozili palcem” jej producentom.

Chamska podróbka Baldur’s Gate 3 szybko usunięta. Larian Studios reaguje

Larian Studios zareagowało na bezczelną podróbkę Baldur’s Gate 3

Balder War najwyraźniej został już usunięty z App Store. Można się zastanawiać, dlaczego w ogóle pozwolono na wprowadzenie gry, która wyraźnie kopiowała Baldur’s Gate 3. Twórcy podróbki bez żadnego wstydu wykorzystali jedną z grafik z dzieła Larian Studios, jedynie lekko przerabiając twarze postaci. Niestety plan się nie powiódł i jeden z twórców trzeciej części Baldur’s Gate zareagował na tę nieudolną przeróbkę.

GramTV przedstawia:

Dyrektor wydawniczy Larian Studios, Michael Douse, udostępnił w serwisie X zdjęcie grafiki z Balder War wraz z dołączonym GIF-em przedstawiającym sędzinę Judy kiwającą palcem z rozczarowania. Naśladowcy Baldur’s Gate 3 powinni wziąć sobie to ostrzeżenie do serca i przynajmniej bardziej postarać się, aby ukryć podobieństwa swojej produkcji do gry Larian Studios. Niestety w sieci nie uchowały się żadne zdjęcia z rozgrywki ani też właściwy gameplay z Balder War.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!