Wiedźmin i Cyberpunk fundamentami nowej strategii biznesowej CD Projektu

LM
2021/03/31 10:25
0
0

Podczas wczorajszego sprawozdania dla inwestorów włodarze CD Projektu ujawnili, czego nauczyli się po premierze Cyberpunk 2077 i jakie mają plany na przyszłość.

Podczas wczorajszego spotkania z inwestorami włodarze CD Projektu postanowili podzielić się planami na najbliższe lata. Przekaz jest prosty – ekipa odebrała solidną lekcję podczas prac nad grą Cyberpunk 2077 i dedykowanej jej kampanii promocyjnej i zamierza wyciągnąć daleko idące wnioski. Tym samym możemy spodziewać się gruntownych zmian w strategii firmy.

Wiedźmin i Cyberpunk fundamentami nowej strategii biznesowej CD Projektu

W głównych obszarach zainteresowań firmy wciąż pozostają marki Wiedźmin i Cyberpunk, które w 2022 roku rozpoczną równoległy rozwój wysokobudżetowych projektów. Konkretów nie otrzymaliśmy i trudno na tym etapie radośnie ogłaszać Wiedźmina 4, ale ten najprawdopodobniej się pojawi. Biorąc pod uwagę ile czasu CD Projekt RED potrzebuje na poprawki do Cyberpunka 2077, zdaje się, że tryb sieciowy gry może zadebiutować dopiero w 2022 roku, w innej formie, niż wcześniej zakładano.

GramTV przedstawia:

Według doniesień CD Projektu możemy spodziewać się kolejnych gier AAA bazujących na fabule, z silnym naciskiem na RPG, ale też domieszką innych gatunków i modułami sieciowymi. Poza tym poszczególne tytuły w portfolio RED-ów będą dzielić się udanymi rozwiązaniami technologicznymi, jeśli zaimplementowanie ich będzie z korzyścią dla samej produkcji i zespołu. Dodatkowo możemy spodziewać się znacznie krótszych kampanii marketingowych, co oznacza, że wiele gier zostanie zapowiedzianych „na ostatnią chwilę”.

Jak podobają Wam się plany CD Projektu? RPG-i AAA z modułami sieciowymi to świetny fundament pod nowego Wiedźmina? Dajcie znać, co o tym sądzicie.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!