Nad Wiedźminem 4 pracuje już ponad 200 osób. Wyniki finansowe CD Projektu

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/30 21:45
0
0

Grupa CD Projekt podsumowała pierwszą połowę 2023 roku fiskalnego.

Przedstawiciele grupy CD Projekt podsumowali pierwszą połowę 2023 roku fiskalnego. Zainteresowanych wszystkimi szczegółami zapraszamy pod ten adres; poniżej natomiast zebraliśmy najważniejsze informacje. W dużym skrócie – w ciągu wspomnianego okresu grupa uzyskała przychody na poziomie 325,2 miliona złotych, czyli prawie o 53 miliony mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jeśli chodzi o zysk netto, przekroczył on 91 milionów złotych.

CD Projekt – nowe wyniki finansowe

  • Wiceprezes zarządu ds. finansowych, Piotr Nielubowicz, poinformował, że CD Projekt przeznaczył w pierwszym półroczu aż 160 milionów na nowe projekty.
  • Cyberpunk 2077: Widmo wolności sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki. Choć nie podano dokładnych danych, firma jest bardzo zadowolona z wyników dodatku i spodziewa się, że większość zamówień przedpremierowych zostanie złożona w ostatnich dniach przed debiutem rozszerzenia.
  • Nad Wiedźminem 4 pracuje już prawie 250 osób (stan z końcówki lipca bieżącego roku). Jeszcze w maju donoszono o 220 osobach w zespole.
  • Aktualnie głównymi źródłami zarobku są dla firmy głównie Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.
CD Projekt – nowe wyniki finansowe, Nad Wiedźminem 4 pracuje już ponad 200 osób. Wyniki finansowe CD Projektu

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!