Oficjalna zapowiedź gry Call of Duty: Warzone 2.0. Dużo nowych informacji

Wincenty Wawrzyniak
2022/09/16 15:00
1
0

Podczas wydarzenia Call of Duty Next otrzymaliśmy między innymi oficjalną zapowiedź gry Call of Duty: Warzone 2.0 i garść szczegółów na jej temat.

Wczoraj odbyło się wydarzenie Call of Duty Next, podczas którego poznaliśmy między innymi szczegóły na temat beta-testów nadchodzącej gry Call of Duty: Modern Warfare II. To jednak nie wszystko, ponieważ Activision Blizzard wspólnie ze studiem Raven Software oficjalnie zapowiedzieli grę Call of Duty: Warzone 2.0. Oprócz zwiastuna (na którym zobaczyć możemy także tryb multiplayer wspomnianego Modern Warfare II) otrzymaliśmy garść nowych informacji na temat produkcji. Możecie je znaleźć oczywiście poniżej.

Oficjalna zapowiedź gry Call of Duty: Warzone 2.0. Dużo nowych informacji

Oficjalna zapowiedź gry Call of Duty: Warzone 2.0

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że gra Call of Duty: Warzone 2.0 zadebiutuje na rynku 16 listopada bieżącego roku (co jest potwierdzeniem niedawnych przecieków) na komputerach osobistych (w sklepach Steam oraz Battle.net) i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S – na wszystkich platformach sprzętowych tytuł zostanie udostępniony za darmo w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Jak możemy przeczytać w obszernym poście deweloperów na oficjalnej stronie internetowej marki, gra zostanie całkowicie przebudowana, co ma zapewnić zupełnie nowe doświadczenie. Co więcej, twórcy określają projekt jako najambitniejszy w historii serii.

Produkcja zostanie zbudowana na tym samym silniku, co Call of Duty: Modern Warfare II. Wiemy także, iż akcja dwójki będzie rozgrywać się w fikcyjnym regionie o nazwie Al Mazrah, który znajduje się w Azji Zachodniej. Świat ma tętnić życiem – głównie ze względu na obecność frakcji kierowanej przez AI (sztuczną inteligencję). Na premierę gry ma być dostępny tryb DMZ nazywany przez deweloperów sandboksowym doświadczeniem. Oprócz tego możemy liczyć na Gulag 2.0, gdzie stoczymy starcia w wersji 2 na 2; w trakcie pojedynków będziemy nie tylko zdobywać łupy, ale również zmierzymy się ze strażnikiem więziennym, którego pokonanie ma zapewnić dodatkowe niespodzianki. W grze mamy znaleźć mechanikę, która znacząco zmieni rozgrywkę – arena będzie bowiem kurczyć się w obrębie więcej niż jednego pierścienia. Na sam koniec warto dodać, że serwery gry będą zabezpieczone systemem RICOCHET, który zadebiutuje globalnie – zarówno dla Call of Duty: Warzone 2.0, jak i Call of Duty: Modern Warfare II.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Niakadan
Gramowicz
16/09/2022 18:10

Szkoda że nie ma i pewnie nadal nie będzie na Geforce now