Microsoft uważa, że Call of Duty może zostać zoptymalizowane pod Nintendo Switch

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/14 19:30
2
0

Gigant z Redmond przekazał tę informację do CMA, które twierdziło, że nie ma na to żadnej gwarancji, nawet jeżeli dojdzie do sfinalizowania transakcji.

Gigant z Redmond dokłada wszelkich starań, aby doprowadzić do sfinalizowania transakcji w celu oficjalnego przejęcia Activision Blizzard. Częścią tych starań było chociażby ogłoszenie 10-letniej współpracy z firmą Nintendo. Jak podaje serwis VG247, Microsoft jest przekonany, że Call of Duty może zostać odpowiednio zoptymalizowane pod przenośną konsolę Nintendo Switch.

Microsoft uważa, że Call of Duty może zostać zoptymalizowane pod Nintendo Switch

Call of Duty na Switch. Co z optymalizacją?

CMA napisało w swoich oficjalnych raportach, że nie ma pewności, czy transakcja doprowadzi do udostępnienia Call of Duty na Nintendo – nawet jeżeli rzeczywiście dojdzie do jej sfinalizowania. Powodem mają być techniczne ograniczenia, których jest więcej aniżeli w przypadku konsol PlayStation i Xbox.

Microsoft odpowiedział na to w taki sposób:

Silnik gry zasilający Warzone jest dojrzały i został zoptymalizowany do działania na szerokiej gamie urządzeń (począwszy od konsoli Xbox One wydanej w 2015 roku aż po Xbox Series X). Warzone obsługuje sprzęt PC z kartami graficznymi, które zostały wydane już w 2015 (czyli przed premierą Nintendo Switch w 2017 roku.

GramTV przedstawia:

Znajdziemy także wzmiankę o Activision ma długą historię optymalizowania wydajności gier pod kątem dostępnych możliwości sprzętowych oraz że tytuły takie jak Warzone czy Modern Warfare 2 mogą być zoptymalizowane do działania na Switchu – tak, jak tytuły innych deweloperów, np. Apex Legends, DOOM Eternal, Fortnite czy Crysis 3. Choć wszystkie te gry wyglądają na Nintendo Switch zauważalnie gorzej, to wciąż nie można twierdzić, że nie działają na tejże konsoli.

Komentarze
2
skaza
Gramowicz
15/03/2023 10:27

Problem w tym że twórcy CODa nie potrafią w optymalizację, COD na PC działa i wygląda gorzej niż BF2042, chryste nawet BF4 wygląda lepiej.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
14/03/2023 20:58

Switch jest za słaby nawet na tą grę :P