Bully 2 w produkcji? Wyciekły pierwsze screeny i informacje o grze

Radosław Krajewski
2022/09/26 16:15
0
0

Plotki z początku tego roku mogą okazać się prawdziwe.

Niedawny wyciekł około 90 materiałów z GTA VI przyniósł kolejne niespodziewane doniesienia. Wcześniej informowaliśmy, że według hakera odpowiedzialnego za kradzież danych z serwerów Rockstar Games, budżet szóstej odsłony Grand Theft Auto urósł do niebotycznych rozmiarów. Teraz jeden z przedstawicieli hakerskiej grupy Lapsus$ na Reddicie podzielił się pierwszymi screenami z produkcji Bully 2.

Bully 2 w produkcji? Wyciekły pierwsze screeny i informacje o grze

Produkcja była w aktywnej fazie rozwoju, ale Rockstar postanowił zamknąć projekt w 2017 roku. Jednak kolejne plotki o powrocie do Bully 2 regularnie się pojawiają i w lutym bieżącego roku Tom Henderson podał, że tytuł wciąż powstaje. I rzeczywiście coś może być na rzeczy i haker udostępnił zrzuty ekranu, w tym rozmowy z prywatnego serwera Discorda, w którym poruszany jest temat rozwoju i postępu prac nad Bully 2.

Opierając się na rozmowie widocznej na poniższym zdjęciu, druga część Bully prawdopodobnie zostanie wydana od 2 do 3 lat po premierze GTA VI. Prace nad grą miały rozpocząć się pierwotnie w 2009 roku, jednak zostały wstrzymane z powodu rozwoju GTA V, a następnie Red Dead Redemption 2.

GramTV przedstawia:

W związku z tym Bully 2 powstaje całkowicie od nowa. Pierwotna wersja działała na przestarzałym silniku GTA IV, dlatego deweloperzy zdecydowali się zacząć prace od zera na nowym silniku. Obecna wersja gry znacząco różni się od tej z 2009 roku. Początkowo Rockstar planował kontynuować historię Jimmy’ego i projekt był rozwijany jako lepsza wersja pierwszej częścią. W 2017 roku gra miała przedstawić historię osadzoną w fikcyjnym angielskim mieście Eldon, w którym mieszka główna postać o imieniu Aimee.

Akcja miała toczyć się głównie w murach publicznej szkoły Bull and Kay. Według źródła, gracze będą mogli wykonywać różne obowiązki nastoletnich uczniów, a także zatrudnić się w pobliskim sklepie lub jako woźny.

Prace nad Bully 2 obecnie zostały wstrzymane, aby wszyscy dostępni deweloperzy skupili się nad GTA VI. Pracownicy studia są jednak przekonani, że po premierze GTA VI, wrócą do prac nad Bully 2. Żadna inna gra Rockstara, poza GTA VI, nie jest na tak zaawansowanym etapie rozwoju, co druga część Bully.

Bully 2 – pierwsze screeny z produkcji gry

Bully 2 – pierwsze screeny z produkcji gry, Bully 2 w produkcji? Wyciekły pierwsze screeny i informacje o grze
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!