Setka nowych osób pomoże przy World of Warcraft. Blizzard przejmie Proletariat

Maria Wawrzyniak
2022/06/30 21:30

Szeregi firmy Blizzard Entertainment wzbogacą się o stu nowych pracowników, którzy pomogą przy rozwoju World of Warcraft – kosztem darmowego Spellbreak.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że darmowe battle royale pod tytułem Spellbreak zakończy swój dość krótki – produkcja zadebiutowała na rynku niecałe dwa lata temu – żywot na początku przyszłego roku. Teraz mamy kolejną informację; jak podaje serwis Venture Beat, studio Proletariat odpowiedzialne za wspomniany tytuł zostanie wykupione przez Blizzard Entertainment za bliżej nieokreśloną sumę. Kwota nie została ujawniona publicznie, ale zamiast tego wiemy, co czeka pracowników przejętego zespołu.

Gra zadebiutowała na rynku 3 września 2020 roku.
Gra zadebiutowała na rynku 3 września 2020 roku.
Spellbreak/Proletariat

Jeśli wierzyć informacjom ujawnionym przez dziennikarza portalu Venture Beat, Deana Takahashiego, około 100 pracowników studia zostanie wcielonych do zespołu odpowiedzialnego za rozwój gry World of Warcraft – startując od nadchodzącego dodatku Dragonflight. Warto w tym momencie zaznaczyć, że Proletariat to w dużej mierze weterani branży; pracownicy tego studia pochodzą m.in. z Insomniac Games czy Zyngi.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Ray
Gramowicz
01/07/2022 13:18

WoW to tonący statek od wielu lat, ale ciężko odmówić im bazy graczy, która nie ma się za bardzo gdzie podziać - głównie dlatego że gatunek mmorpg jest na wymarciu. Więc pewnie 100 osób, które pomoże załatać dziury w tym statku na pewno się przyda.

Kotleciq
Gramowicz
30/06/2022 22:01

"​kosztem darmowego Spellbreak" - dlaczego kosztem? Spellbreak padło, to raczej akcja ratunkowa tonącego studia, któremu zdechł główny projekt :p