BioShock 4 w produkcyjnym piekle? Niepokojące doniesienia o nowej części serii

Mikołaj Ciesielski
2023/05/19 12:55
3
0

Wygląda na to, że premiera nowego BioShocka to wciąż dość odległy temat.

We wrześniu ubiegłego roku jeden z branżowych insiderów ujawnił kilka szczegółów dotyczących m.in. miejsca akcji gry BioShock 4. Produkcja studia Cloud Chamber wciąż nie doczekała się jednak oficjalnej zapowiedzi. Tymczasem wspomniany informator podzielił się kolejnymi informacjami na temat wspomnianego tytułu. Z najnowszych doniesień wynika, że na premierę będziemy musieli jeszcze nieco poczekać.

BioShock 4 w produkcyjnym piekle? Niepokojące doniesienia o nowej części serii

BioShock 4 z problemami? Prace nad grą zostały rzekomo po raz kolejny rozpoczęte od zera

Autorem najnowszych wieści dotyczących nadchodzącej odsłony serii BioShock jest informator posługujący się pseudonimem „Oops Leaks”, który już wcześniej dzielił się konkretnymi szczegółami na temat produkcji. Insider informuje, że latem projekt został skasowany po raz czwarty, a prace nad grą po raz kolejny zostały rozpoczęte od zera. Jedynymi stałymi mają być miejsce akcji oraz otwarty świat. Pozostałe elementy produkcji za każdym razem ulegają natomiast zmianie.

„Oops Leaks” informuje, że duży wpływ na problemy związane z produkcją nowego BioShocka ma także rzekoma duża rotacja pracowników w Cloud Chamber. Według insidera studio bazuje przede wszystkim na deweloperach kontraktowych, których praca jest następnie modyfikowana przez bardziej specjalistów o wyższych kwalifikacjach. Informator dodaje również, że zespół złożony jest w dużej mierze przez mało doświadczone osoby, co nie pomaga w rozwoju gry.

Insider wspomina również o problemach związanych ze scenariuszem. Zespół odpowiedzialny za fabułę rzekomo nie był w stanie w ciągu ostatnich lat dostarczyć historii „godnej renomowanej serii”, co było jednym z powodów, dla którego zdecydowano się ponownie rozpocząć prace od zera. „Oops Leaks” dodaje jednak, że od momentu ostatniego resetu całość zaczęła iść w dobrą stronę.

GramTV przedstawia:

Informator zaznacza jednocześnie, że jeśli nowa odsłona BioShocka nie zostanie zapowiedziana latem bieżącego roku, to będzie to oznaczało kolejne problemy produkcyjne. Gracze będą natomiast mogli być wówczas pewni, że gra nie zadebiutuje na rynku w 2025 roku, jak pierwotnie planowano. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak trzymać kciuki za deweloperów i mieć nadzieję, że studiu Cloud Chamber uda się wreszcie pokonać wszelkie trudności i przeszkody.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami BioShock 4 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Produkcja Cloud Chamber prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine 5. W grudniu dowiedzieliśmy się również, że do zespołu odpowiedzialnego za fabułę nadchodzącej odsłony serii BioShock dołączyła scenarzystka Ghost of Tsushima.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
3
Xeoo
Gramowicz
19/05/2023 20:15

Ja to mam wrażenie że każda  gra AAA (PC) wychodząca w tym roku przeszła przez programistyczne piekło więc nic nowego :)

Niakadan
Gramowicz
19/05/2023 15:09

Jak będzie w klimacie Infinite to będzie bardzo fajnie 

dariuszp
Gramowicz
19/05/2023 13:50

To samo się działo z Infinite. Infinite miał mieć otwarty świat. Te szyny po których jeździliśmy od mapy do mapy miały być po prostu transportem pomiędzy wysepkami. Ale gra cały czas ssała i cały czas było przerabiana.

I też w końcu wywalili połowę projektu do kosza i zrobili typową liniową strzelankę jak jedynkę i dwójkę.

To nie pierwszy raz kiedy studio ma problemy i pewnie nie ostatni.