Battlefield 2042 wciąż walczy. Do gry wróci tradycyjny system klas

Maria Wawrzyniak
2022/08/23 17:30

Przedstawiciele studia EA DICE ujawnili kolejne szczegóły dotyczące rozwoju gry Battlefield 2042. Do produkcji ma powrócić znany z poprzednich odsłon system klas.

Choć nie ma raczej wątpliwości co do tego, że Battlefield 2042 od premiery boryka się ze sporą ilością problemów, tak EA DICE nie zamierza się poddawać. W najnowszym filmie od deweloperów ujawniono informacje o zbliżającym się drugim sezonie. Pojawiła się jednak wzmianka o trzecim sezonie, kiedy to twórcy zamierzają połączyć obecny system specjalistów z klasami postaci znanymi z poprzednich części serii.

Do Battlefielda 2042 powróci system klas

EA DICE przyznało, że wprowadzenie nowego systemu specjalistów spotkało się z ostrą krytyką ze strony społeczności. Dlatego zdecydowano się na podzielenie występujących już w grze bohaterów na tradycyjne klasy. Postacie z określonej grupy otrzymają dostęp do tego samego sprzętu do rzucania oraz gadżetów – wszyscy specjaliści nadal jednak będą mieli nieograniczony dostęp do wszystkich broni strzeleckich. Dzięki temu studio ma nadzieję zadowolić zarówno starszych, jak i nowych fanów serii.

Oprócz tego w najbliższym czasie gracze mogą spodziewać się licznych poprawek dotyczących oprawy audiowizualnej. Ma to dotyczyć m.in. modeli postaci. Dwie mapy – Renewal oraz Orbital – doczekają się gruntownego odświeżenia.

Do Battlefielda 2042 powróci system klas, Battlefield 2042 wciąż walczy. Do gry wróci tradycyjny system klas

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że Battlefield 2042 zadebiutował 19 listopada 2021 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5, XONE i Xbox Series X/S.

Komentarze
2
koNraDM4
Gramowicz
24/08/2022 04:58
dariuszp napisał:

Nie wiem po co oni w to jeszcze inwestują. W zasadzie próbują z tego zrobić Battlefield 4 tylko gorszy. 

To chyba jedyna gra z ostatnich kilku lat, której nie ubili bo miała problemy lub słabą sprzedaż więc widocznie my nie widzimy tego co widzi zarząd.

dariuszp
Gramowicz
23/08/2022 18:39

Nie wiem po co oni w to jeszcze inwestują. W zasadzie próbują z tego zrobić Battlefield 4 tylko gorszy.