Barbie to najlepsza kinowa premiera 2023 roku. Barbenheimer rozbija bank

Wincenty Wawrzyniak
2023/07/23 19:30
1
0

Takiego sukcesu filmu poświęconego popularnej lalce chyba nikt się nie spodziewał.

Za nami jeden z najlepszych weekendów w historii amerykańskiej branży filmowej. Jak podaje między innymi serwis The Hollywood Reporter, Barbie jest obecnie najlepszą – amerykańską – kinową premierą 2023 roku. Gorzej od filmu poświęconemu popularnej lalce wypadło nawet Super Mario Bros. (54,8 mln dolarów), ponieważ w swój premierowy piątek Barbie udało się zarobić aż 70,5 mln dolarów.

Barbie to najlepsza kinowa premiera 2023 roku. Barbenheimer rozbija bank

Barbie lśni na różowym podium. Zawrotne zarobki filmu

Wynik ten dotyczy wyłącznie amerykańskiego rynku i w dodatku tylko jednego dnia. Można więc podejrzewać, że kiedy już spłyną międzynarodowe wyniki z całego weekendu, kwota zaskoczy praktycznie każdego. Pozostaje więc pytanie: czy dzieło Grety Gerwig będzie w stanie przebić granicę zarobków na zawrotnym poziomie 1 miliarda dolarów? Zobaczymy.

Aktualnie w mediach społecznościowych króluje Barbenheimer. Należy bowiem zwrócić również uwagę na widowisko Christophera Nolana, czyli film Oppenheimer. Aktualne prognozy mówią o 80 milionach dolarów na otwarcie, co dla 3-godzinnego widowiska jest wspaniałym wynikiem.

GramTV przedstawia:

Barbie oraz Oppenheimer zadebiutowały w polskich kinach 21 lipca bieżącego roku.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
23/07/2023 19:53

Mam nadzieje że ten film ostatecznie nie zarobi bardzo dużo, bo inaczej aktywiści nie dadzą nam spokoju przez następnych kilka miesięcy...