Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Kolejna duża aktualizacja do Baldur's Gate III. Mamy przybliżoną datą premiery

Maria Wawrzyniak
2021/07/12 09:00

Larian Studios zorganizowało kolejny Panel z Piekła, zapowiedziało nową aktualizację do gry Baldur’s Gate III i ujawniło nowe szczegóły.

Niedawno odbyła się kolejna prezentacja pod tytułem Panel from Hell, podczas której deweloperzy z Larian Studios zaprezentowali nowości zmierzające do gry Baldur’s Gate III oraz podzielili się informacjami o postępach w pracy nad tytułem. Oczywiście, zespół postanowił po raz kolejny dać się ponieść swojej kreatywności – zamiast zwykłego pokazu twórcy zagrali w sesję LARP (live action role-playing) i pozwolili, aby na losy postaci, w które się wcielili, wpływali widzowie. Oprócz nowości na temat kolejnej aktualizacji z numerem 5. dowiedzieliśmy się, że Baldur’s Gate III w pełnej wersji ma ukazać się w 2022 roku.

Potencjalny termin (a przynajmniej okres, w którym gra ma się pojawić) premiery został ujawniony przez dyrektora kreatywnego Larian Studios, Swena Vincke. Zespół stara się oczywiście, aby produkcja została udostępniona graczom w pełnej wersji możliwie jak najszybciej. Jeśli natomiast chodzi o wspomnianą aktualizację, jedną z najważniejszych kwestii jest gruntowne przerobienie systemu rzutów kością. Te nie będą odbywały się już w tle podczas grania – gracz uzyska nad nimi pełną kontrolę poprzez czary, zarówno naszego bohatera, jak i znajdujących się obok towarzyszy. To oczywiście nie wszystko.

Dalej mamy nagradzanie gracza za odgrywanie ról. W dużym skrócie: kiedy wybierzemy tło naszego bohatera w kreatorze postaci, po zainstalowaniu nowej aktualizacji w grze pojawią się sekretne minizadania związane właśnie z tym wyborem – a za ich wykonanie otrzymamy dodatkowe punkty inspiracji (lub, po osiągnięciu ich maksymalnej ilości, punkty doświadczenia). Następnie twórcy informują o przerobieniu systemu obozowania. Kiedy chcemy odpocząć dłużej, co pozwoli na pełną regenerację, musimy poświęcić część jedzenia – w przeciwnym razie odpoczynek nie zapewni pełnej regeneracji.

GramTV przedstawia:

Oprócz większych zmian spodziewać możemy się mnóstwa pomniejszych poprawek i usprawnień. Larian Studios pochyliło się między innymi nad sztuczną inteligencją przeciwników, którzy powinni być nieco mądrzejsi; mają starać się lepiej wybierać cele i sensownie rzucać zaklęcia. Więcej informacji na temat aktualizacji Breadth & Depth znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy jeszcze, że Baldur’s Gate III jest dostępne na komputerach osobistych w sklepach Steam oraz GOG.com. Gra zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu 6 października ubiegłego roku. Pod tym adresem możecie znaleźć artykuł Myszastego, który podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!