Oficjalna prezentacja Backbone One – kontrolera PlayStation do urządeń mobilnych

Maria Wawrzyniak
2022/07/29 22:45

Sony nawiązało współpracę z Backbone One i ujawniło licencjonowany kontroler PlayStation do urządzeń mobilnych.

Tego się chyba nie spodziewaliśmy. Japońska korporacja Sony oficjalnie ujawniła Backbone One – PlayStation Edition, czyli licencjonowany kontroler do urządzeń mobilnych, który pozwoli grać w gry przeznaczone na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5 na mniejszych ekranach. Firma nawiązała współpracę z Backbone, a wczoraj ujrzeliśmy jej efekty. Czego więc się dowiedzieliśmy?

Sprzęt został zainspirowany wyglądem kontrolera bezprzewodowego DualSense i ma zapewnić łatwy dostęp do gier PlayStation na urządzeniach Apple za pośrednictwem aplikacji PS Remote Play. Kontroler został stworzony przez zespół projektowy we współpracy z genialnymi umysłami z PlayStation.

Eleganckie kolory, materiały oraz wykończenia są inspirowane projektem bezprzewodowego kontrolera DualSense do konsoli PlayStation 5 – aż po przezroczyste przyciski i charakterystyczny wygląd. Perfekcyjnie komponuje się z innymi produktami z linii PS5, takimi jak zestaw słuchawkowy Pulse 3D, który można bezpośrednio podłączyć do Backbone One – PlayStation Edition. (Maneet Khaira, CEO Backbone)

GramTV przedstawia:

Backbone One działa z grami z App Store oraz innymi usługami streamingowymi – dzięki temu bez problemu skorzystamy chociażby z pozycji Microsoftu w ramach chmury.

Komentarze
1
Crad999
Gramowicz
30/07/2022 13:59

Już myślałem, że w końcu doczekamy się kontrolera do telefonów o przynajmniej przyzwoitej jakości, a tutaj się okazuje, że to tylko na iPhone'y. Cóż... innym razem.