Avowed powstaje na Unreal Engine 5? Kolejne szczegóły o nowym RPG w sieci

Mikołaj Ciesielski
2022/05/06 08:25

Jeden z pracowników Obsidian Entertainment mógł zdradzić istotną informację na temat nadchodzącej produkcji wspomnianego studia.

Avowed powstaje na Unreal Engine 5? Kolejne szczegóły o nowym RPG w sieci

W lutym pojawiły się plotki, które sugerowały, że już w tym roku doczekamy się pełnoprawnej prezentacji Avowed. Niewykluczone więc, że nowe RPG od Obsidian Entertainment zostanie pokazane na czerwcowym Xbox & Bethesda Games Showcase. Tymczasem do sieci trafiły kolejne informacje na temat wspomnianej produkcji. Za sprawą jednego z pracowników studia dowiadujemy się bowiem, że Avowed prawdopodobnie powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Aaron Dubois, główny artysta odpowiedzialny za efekty specjalne we wspomnianej produkcji, za sprawą swojego profilu na portalu LinkedIn zdradził, że pracuje z narzędziami NiagaraFX w Unreal Engine 5. Nie powinno to być jednak wielką niespodzianką. Warto pamiętać, że Obsidian Entertainment już wcześniej korzystało z technologii Epic Games. Wydane w 2019 roku The Outer Worlds powstało bowiem na Unreal Engine 4, podobnie jak Grounded, które obecnie dostępne jest w programie Early Access.

Cała sytuacja nie doczekała się oczywiście komentarza ze strony deweloperów. Niewykluczone, że twórcy podzielą się informacjami na temat silnika na oficjalnej prezentacji gry, która, jak wspomnieliśmy wyżej, może odbyć się na czerwcowym pokazie Xbox & Bethesda Games Showcase. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na wspomniane wydarzenie i mieć nadzieję, że Obsidian Entertainment faktycznie pokaże na nim Avowed.

Na koniec przypomnijmy, że Avowed opracowywane jest z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X/S. Choć twórcy wciąż nie podzielili się nawet przybliżoną datą premiery, to warto pamiętać, że nowe RPG od studia Obsidian Entertainemnt w dniu swojego debiutu trafi także do usługi Xbox Game Pass na PC i konsolach.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!