Atlas ma kiepskie oceny, ale i wysoką oglądalność. Netflix może być zadowolony z nowego hitu

Radosław Krajewski
2024/05/29 17:00
0
0

Najnowszy blockbuster Netflixa zaliczył dobry start w premierowy weekend.

W miniony piątek na Netflixie pojawił się film Atlas, będący wysokobudżetową produkcją sci-fi z Jennifer Lopez w roli głównej. Już przedpremierowe recenzje nie pozostawiły na tym tytule suchej nitki i w serwisie Rotten Tomatoes pozytywnych ocen od krytyków jest zaledwie 19%. Także widzowie nie zachwycili się nowym widowiskiem platformy i w serwisie IMDb średnia nota od użytkowników wynosi 5,6/10 przy 21 tysiącach wystawionych ocen. Mimo to widzowie chętnie sięgnęli po Atlas w miniony weekend.

Atlas ma kiepskie oceny, ale i wysoką oglądalność. Netflix może być zadowolony z nowego hitu

Atlas – dobry start na Netflixie w premierowy weekend

Produkcja zaliczyła oglądalność na poziomie 28,2 mln wyświetleń, będąc najpopularniejszym tytułem Netflixa w ubiegłym tygodniu bez podziału na żadne kategorie. Atlas stał się więc trzecią największą filmową premierą platformy w tym roku.

Lepsze wyniki uzyskała jedynie Dama z 35,3 mln wyświetleń, a także Skok w przestworzach z 32,8 mln wyświetleń. Atlas zdołał pokonać wynik niedanej premiery, czyli Matki panny młodej (26,7 mln wyświetleń), a także znacząco przebić wynik Rebel Moon Część 2: Zadająca rany (21,4 mln wyświetleń), czy Kod 8: Część 2 (20 mln wyświetleń).

Atlas – dobry start na Netflixie w premierowy weekend, Atlas ma kiepskie oceny, ale i wysoką oglądalność. Netflix może być zadowolony z nowego hitu

GramTV przedstawia:

Atlas Shepherd, błyskotliwa, ale mizantropijna analityczka danych, głęboko nieufna do sztucznej inteligencji, przyłącza się do misji mającej na celu schwytanie robota-renegata, z którym łączy ją tajemnicza przeszłość. Kiedy plany nie zostaną zrealizowane, jej jedyną nadzieją na ocalenie przyszłości ludzkości przed sztuczną inteligencją jest zaufanie jej.

Reżyserem filmu jest Brad Peyton, twórca Rampage: Dzika furia i San Andreas. W obsadzie znaleźli się: Jennifer Lopez, Simu Liu, Sterling K. Brown, Mark Strong, Abraham Popoola oraz Lana Parrilla.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!