Assassin's Creed Valhalla w 8K z ekstremalnymi ustawieniami na RTX 4090 wygląda jak remaster gry

Radosław Krajewski
2023/08/13 11:00
7
0

Produkcja Ubisoftu wypiękniała.

Kanał Digital Dreams udostępnił kolejny film prezentujący możliwości najpotężniejszej karty graficznej na rynku. Tym razem twórcy wzięli się za Assassin’s Creed Valhalla, który zyskał na jakości oprawy graficznej w rozdzielczości 8K na ekstremalnych ustawieniach graficznych z włączonym Reshade Ray Tracing.

Assassin's Creed Valhalla w 8K z ekstremalnymi ustawieniami na RTX 4090 wygląda jak remaster gry

Assassin’s Creed Valhalla jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze

Produkcja wygląda tak dobrze, że właśnie tak mógłby prezentować się remaster Assassin’s Creed Valhalla na następnej generacji konsol. Żeby jednak cieszyć się taką oprawą graficzną, należy posiadać kartę graficzną Nvidia RTX 4090, a także tak mocny procesor, jak AMD Ryzen 9 7950X, 32 GB DDR5 RAM-u i szybki dysk SSD.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
Yosar
Gramowicz
13/08/2023 23:21

Rozumiem, że celem nie było żeby to wyglądało realistycznie. Bo nie wygląda.

Nie wygląda to też dobrze, widać doczytywanie tekstur, oraz ewidentne problemy reshadera z cieniami, które skaczą jakby się soku z gumijagód opiły. Nie będę się już znęcał nad trawami które nie reagują na przejście postaci, bo tego nikt nie rozwiązał.

No i co ważniejsze, rozdzielczość ma nikły wpływ na to jak to wygląda. To jest tylko kwestia wielkości pikseli, czyli proporcji wielkości ekranu do rozdzielczości. Zmniejszenie ekranu dla 4k da ten sam efekt co 8k na większym ekranie.

ZubenPL
Gramowicz
13/08/2023 20:41

Patrząc po płynności to nie jest żadne 8k tylko jakieś upscalowane 4k albo i mniej. 

IcekNicek
Gramowicz
13/08/2023 19:29

Tak obejrzyjcie sobie ten filmik na telefonach lub Uwierzcie nam na słowo ha ha Widzisz każdy idiota zrozumie że gra uruchomiona w wyższej rozdzielczości nawet jeśli nie posiadamy takiego monitora i przeskalowana w dół będzie wyglądała lepiej niż natywnie renderowana w niższej rozdzielczości monitora
Trwa Wczytywanie